Ayrılık Acısından Kurtulmanın Yolları

0
306

Ayrılık Acısından Kurtulmanın Yolları

Sevgiliden ayrılmak son derece acı bir durumdur. Yeni ilişkisi bitmiş bir insan bu duygusal acıyı son derece yoğun bir şekilde yaşayabilir. Ayrılık acısı son derece sıkıntılı olsada aşk acısı çekilen evre oldukça tehlikelidir. Bu evreye düzgün bir şekilde atlatamadığınız da kendinizi üzgün hissettiğiniz gün sayısı artacak ve bu üzgünlükle beraber yanlış hareketler yapabilirsiniz.

Yaptığınız hareketler sonradan size pişmanlık verecek hareketler olabilir. İşte bu durumu yaşamamak için sevginizden ayrıldıktan sonra hareketlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Aşk acısını en iyi şekilde atlatmak için ve kendinizi iyi hissetmeniz için yapacağınız bir takım şeyler bulunmaktadır. Bunları bilerek ve bunlara uygun hareket ederek bu üzgün durumda daha kolay kurtulabilir, hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Ayrılık acısı çekerken hiç kimsenin aşk acısından ölmediğini, kendinizi bu durum ile başa çıkacak kadar güçlü olduğunu unutmamalısınız.

Aşk açısından kısa sürede kurtulmak için yapacağınız bir takım öneriler şu şekilde olmaktadır:

Onu Takip Etmekten Vazgeçin

Sevgilinden ayrılma olayı yaşandıktan sonra yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Nereye gitmiş, kiminle beraber, ne yapıyor sorularıyla beraber sürekli eski sevgili araştırmak ve onun hakkında bilgi almaya çalışmak son derece yanlıştır. Artık ayrıldığınızı kabul edin ve yaptığı hareketleri umursamayı bırakın.

Anı Diye Sakladığınız Eşyalardan Kurtulun

Baktığınızda size onu hatırlatacak eşyaları bir an evvel atın. Eski sevgilinizden kalan eşyaların size bir faydası olmayacaktır. Sadece baktığınızda onu hatırlayacaksınız ve bu durumun da sizi üzeceğini unutmayın. Eşyalardan kurtulurken bir yandan da telefonunuzdaki fotoğrafları ve mesajları da silmeyi unutmayın.

Arkadaşlarınızla Daha Çok Vakit Geçirin

Pek çok kişi sevgilisinden ayrıldıktan sonra depresyona girerek kendini yalnızlaştırmaya çalışmaktadır. Siz bu durumu yapmayın ve arkadaşlarınızla vakit geçerek aklınızdaki bu kötü düşünceleri dağıtın. Daha çok sosyal ortama girerek kendinizi mutlu edin ve eski sevgilinizi unutun.

Eskisini Unutmak İçin Yeni Sevgili Yapmayın

Çivi çiviyi söker mantığı ile hareket ederek pek çok kişi yanlışa düşmektedir. Bir kişiyi unutmak için diğer bir kişiyle sevgili olmak son derece yanlış bir harekettir. Siz kendi sosyalliğiniz ve kararlılığınız yine eski sevgilinizi unutup daha sonra değerinizi bilen ve sizi gerçekten seven kişiyle yeni aşklara yerken açmalısınız.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin.