21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaKadıncaİlişkiler & PsikolojiAyrılık Acısından Kurtulmak

Ayrılık Acısından Kurtulmak

Ayrılık Acısından Kurtulmak

Sevgiliden özellikle değer verdiğiniz birisinden ayrılmak son derece acı verecektir. Yeni ilişkisi bitmiş bir insan bu duygusal acıyı son derece yoğun bir şekilde yaşayabilir. Ayrılık acısından kurtulmak son derece sıkıntılı olsa da aşk acısı çekilen dönem oldukça tehlikelidir. Bu dönemi düzgün bir şekilde atlatamadığınız da kendinizi üzgün hissettiğiniz gün sayısı artacak ve bu üzgünlükle beraber yanlış hareketler yapabilirsiniz.

Yaptığınız hareketler sonradan size pişmanlık verecek durumlar yaşamanıza neden olacaktır. İşte bu durumu yaşamamak için sevginizden ayrıldıktan sonra hareketlerinize dikkat etmeniz gerekmektedir. Aşk acısını en iyi şekilde atlatmak için ve kendinizi iyi hissetmeniz için yapacağınız birtakım şeyler bulunmaktadır. Bunları bilerek ve bunlara uygun hareket ederek bu üzgün durumda daha kolay kurtulabilirsiniz.

Ayrılık acısı çekerken hiç kimsenin aşk acısından ölmediğini, kendinizi bu durum ile başa çıkacak kadar güçlü olduğunu unutmamalısınız.

Onu takip etmekten vazgeçin

Sevgilinden ayrılma olayı yaşandıktan sonra yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Nereye gitmiş, kiminle beraber, ne yapıyor sorularıyla beraber sürekli eski sevgili araştırmak ve onun hakkında bilgi almaya çalışmak son derece yanlıştır. Artık ayrıldığınızı kabul edin ve yaptığı hareketleri umursamayı bırakın.

Anı diye sakladığınız eşyalardan kurtulun

Baktığınızda size onu hatırlatacak eşyaları bir an evvel atın. Eski sevgilinizden kalan eşyaların size bir faydası olmayacaktır. Sadece baktığınızda onu hatırlayacaksınız ve bu durumun da sizi üzeceğini unutmayın. Eşyalardan kurtulurken bir yandan da telefonunuzdaki fotoğrafları ve mesajları da silmeyi unutmayın.

Arkadaşlarınızla daha çok vakit geçirin

Pek çok kişi sevgilisinden ayrıldıktan sonra depresyona girerek kendini yalnızlaştırmaya çalışmaktadır. Bu yüzden arkadaşlarınızla vakit geçerek aklınızdaki bu kötü düşünceleri dağıtın. Daha çok sosyal ortama girerek kendinizi mutlu edin ve eski sevgilinizi unutun.

Eskisini unutmak için yeni sevgili yapmayın

Çivi çiviyi söker mantığı ile hareket ederek pek çok kişi yanlışa düşmektedir. Bir kişiyi unutmak için diğer bir kişiyle sevgili olmak son derece yanlış bir harekettir. Siz kendi sosyalliğiniz ve kararlılığınız yine eski sevgilinizi unutup daha sonra değerinizi bilen ve sizi gerçekten seven kişiyle yeni aşklara yerken açmalısınız.

İlişkiler ve Psikoloji bölümümüzdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER