23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaKadıncaİlişkiler & PsikolojiErkekleri Etkilemenin Doğru Yolu

Erkekleri Etkilemenin Doğru Yolu

Erkekleri Etkilemenin Doğru Yolu

Herkes sevdiği insanı etkilemek, onun dikkatini çekmek ister. Bazen yanlış yapılan hareketler ile sevdiğiniz insanın size yakınlaşmasından ziyade uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu durum istenmeyen bir durumdur. Fakat erkekleri etkilemenin doğru yolu ile sevdiğiniz kişiyi etkileyebilirsiniz.

Şimdi kızlar bu noktalar ile sevdiğiniz erkeği kendinize aşık edebilirsiniz. Sevdiğiniz kişiyi etkilemek istiyorsanız yapmanız gerekenler şunlardır:

Bakımlı olun

Erkekler karşısında bakımlı bir kadın ister. Bakımlı olmak demek makyaj malzemelerine tonlarca para harcayıp yüzünüze sürmek demek değildir, bakımlı olmak temiz kıyafetler giymek, saçınızın taranmış, yüzünüzün temiz olması demektir. Kıyafetlerimiz de onun sevdiği renkleri tercih ederek daha dikkat çekici olabilirsiniz.

Göz teması kurun

Konuşurken göz teması kurmak son derece etkileyici bir harekettir. Gözlerinizi ondan ayırmadan sürekli göz bebeklerine baktığınızda o başka bir yöne bakmaya çalışsa bile bu durum size bakmasını sağlayacaktır. Tabi gözlerine bakarken arada kaçırmayı ve sanki hep bakmıyormuş havası yaratmayı da unutmayın.

Onun aramasını bekleyin

Sürekli siz aradığınızda bir süre sonra bu durum itici bir hal alabilir. Kaçan kovalanır mantığı yıllardan beri işleyen bir sistemdir ve sizin ilişkinizde de aynı şey olacaktır. Siz onu aramayı bıraktığınızda bir süre sonra o sizi aramaya başlayacaktır.

Fiziksel temasta bulunmaya çalışın

Erkekler kadınlara göre daha dokunsal canlılardır. Konuşurken ya da gülerken yanlışlıkla koluna ya da elini dokunarak varlığınızı hissettirebilirsiniz. Siz herhangi bir şekilde fiziksel temasta bulunduğunuz da aranızdaki iletişim daha hızlı bir şekilde ilerleyecektir.

Kişisel alanına saygı gösterin

Sevdiğiniz kişiyle flört etmeye başladığınızda hemen onun özel alanına dahil olmaya çalışmayın. Nereye gittiğini, ne yaptığını ya da kimlerle olduğunu daha şimdiden karışmaya başlarsanız bu durum son derece itici gözükecek ve özel hayatına saygı duymadığınızı düşünerek sizden uzaklaşacaktır. Herkesin belirli çizgileri olmalı ve bu çizgileri aşmadan ilişki kurmaya çalışmalısınız.

Her şeyi ona anlatmayın

Daha en başından her şeyinizi anlatmaya başladığınızda partnerinizin merak ettiği hiçbir şey kalmayacaktır. Merak her zaman dikkat çeker ve sizinle ilgilenmesini sağlar. Bu nedenle daha ilişkinin başındayken kendi hayatınızla ilgili her şeyi anlatmadan daha gizemli kalmaya çalışın. Bu sayede sizi merak edecek ve daha fazla arayacaktır.

İlişkiler ve Psikoloji bölümümüzdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER