21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaKadıncaMenopozMenopoz Sonrası Yaşanan Kanamalar

Menopoz Sonrası Yaşanan Kanamalar

Menopoz Sonrası Yaşanan Kanamalar

Hormon tedavisinin başlangıcından 3 ay içerisinde lekelenmeler veya düzensiz kanamalar yaşanması olağan bir durumdur. Menopoz sonrası yaşanan kanamalar normal olup uzun sürmesi halinde doktorunuza başvurmanız gerekmektedir. Menopoz sonrası ilaç tedavisi gören bayanlarda görülebilecek olan vajinal kanamaya POSTMENOPOZAL kanamalar olarak bilinmektedir. En çok yaşanan vajinal kanama türleri hakkında kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

Yaşanan kanamaların nedenleri

  • Rahim iç tabakasının incelmesine bağlı kanamalar
  • Hormon tedavisine bağlı kanamalar
  • Rahim iç tabakasının kalınlaşmasına bağlı kanamalar
  • Rahim kanserine bağlı kanamalar
  • Rahim içerisinde veya rahim ağzında polip olmasına bağlı kanamalar

İlerleyen zamanlarda tedavisi mümkün olmayan hastalıklara neden olabileceğini bilmelisiniz. Bu dönem içerisinde vücudumuz değişkenlik göstereceğinden dolayı bu durumlardan bir tanesi de yaşanan Kanamalar olacaktır. Bu durum korkulacak bir durumdan öteye geçmesini engellemek kesinlikle siz meleklerimizin kontrolünde bir durum olduğunu unutmamalısınız. Bu dönemde yaşanan olan kanamaları lütfen göz ardı etmeden mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Bu dönem içerisinde doktorunuzun size vereceği ilaçları kullanmayı ihmal etmeyiniz. Ayrıca menopoz döneminde vücudunuzun ihtiyacı olan besinleri tüketmeye özen göstermelisiniz.

Son olarak bilmelisiniz ki dünyadaki her bayanın yaşayacağı bir durum olan menopoz durumuna asla ve asla bir hastalık olarak bakmamalısınız. Sağlıklı bir bayanın yaşayacağı en sıradan, doğal bir durum olduğunu bilmeli ve hayatınıza devam etmelisiniz.

Menopoz kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER