23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaKadıncaİlişkiler & PsikolojiGerçekten Aşık mı Oldum

Gerçekten Aşık mı Oldum

Gerçekten Aşık mı Oldum

Belki de cevabını hem bildiğimiz hem de bilemediğimiz soruyla karşı karşıya kaldığımız Acaba Gerçekten Aşık mı oldum durumu bazen içerisinden çıkılmaz bir duruma dönüşmektedir.

Aşk bu dünyada yaşayabileceğiniz en güzel duygulardan biridir. Aşkı anlamak için mutlaka âşık olmak gerekir. Âşık olmayan kişiler bu duyguyu ayırt etmede zorlanabilirler. Bu nedenle bu duygunun tarifi zor ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Âşık olan kişilerin aşkı tarif ederken kurduğu cümleler farklı olsa da yaşadıkları duygular genellikle aynıdır. Âşık olmayan insanlar bazı duyguları aşkla karıştırabilirler fakat bu duyguyu yaşayan insanlar diğer duygulardan rahatlıkla ayırt edebilirler.

Bu duyguyu yaşayan insanların ortak davranışları arasında kalplerinin hızlı atması ve ayaklarının yerden kesilmesi yer almaktadır. Genellikle kalplerinin duracakmış gibi olduğunu, âşık oldukları kişiyi gördüklerinde ayaklarının yerden kesildiğini ve o kişiden başka kimseyi düşünmediklerini söylerler. Âşık olan insanların kurduğu cümleler arasında en çok dikkat çekeni ise onsuz nefes alamayacakmış gibi hissetmeleridir.

İnsanların gerçekten âşık olduğunu anlayabilmeleri için bu duyguları yaşamış olması gerekir. Bu duyguları yaşamayan insanlar gerçekten âşık olmamışlardır. Aşk duygusu yaşanıldığında diğer duygulardan kolaylıkla ayırt edilebilecek kadar güçlüdür. Bu nedenle aşk duygusunu diğer duygulardan kolaylıkla ayırt edilebilirler.

Aşk ve hoşlanmayı karıştırmak

Aşk ve hoşlanma duygusu bazen birbirleri ile karışmaktadır. Özellikle âşık olmayan insanlar bazen hoşlanma duygusunu aşkla karıştırabilirler. Bu durum günümüzde sıklıkla yaşanan bir durumdur. Gerçek aşk duygusunu hiç tatmamış ve yaşamamış insanlar bu duyguyu yaşamayı beklerler ve âşık olacakları kişiyi ararlar. Âşık olacakları insanı ararken bazen hoşlanma yaşayabilir ve bu durumu aşkla karıştırabilirler. İnsanların bu duyguyu karıştırmamaları için kendilerini iyi tanımaları ve hissettikleri duygudan emin olmaları gerekir. Özellikle kalplerinin sesini iyi dinlemeleri gerekir. İnsanların âşık olup olmadıklarını kalp sesleri söyler.

Aşk ve bağlanma duygusu

Aşk ve bağlanma duygusu sıklıkla yaşanan bir durumdur. Bazen insanlar bu duyguları karıştırabilirler. İnsanların birbirleri için alışkanlık haline gelmesi ilişkiler de istenilen bir durum değildir. Alışkanlık ve bağımlılık haline gelen ilişkiler heyecanını yitirmiş ilişkilerdir. Bu durum ilişkilerde istenmeyen ve ilişkilerin bitmesine neden olan bir durumdur.

İlişkiler ve Psikoloji bölümümüzdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER