Karşı Cinslerin Birbirine Olan Ön Yargıları

0
406

Karşı Cinslerin Birbirine Olan Ön Yargıları

Ön yargı kim için olursa olsun hiç iyi bir durum değildir. Çünkü ön yargıyı kırmak zordur ve bu durum kişileri dinlemeden olumsuz kararlar almaya neden olmaktadır.

Kadınların erkekler, erkeklerin ise kadınlar için bazı ön yargıları bulunmaktadır. Bu ön yargılar eskiden beri olan durumların değişmeden ilerlemesinden dolayı oluşmuştur. Yani bir erkek babasından ya da çevresindeki büyük erkeklerden duyduğu ön yargıları benimseyerek kadınlara karşı bu duyguları hissedebilir. Aynı şekilde kadınlar da anneler ya da ailedeki diğer büyük kadınlardan duydukları yüzünden erkeklerde bir takım durumlara karşı ön yargılı bakabilir.

Ön yargı hiç iyi bir huy değildir ve kişileri kendiniz gözlemledikten sonra yorumlamanız gerekmektedir. Ne kadar doğrusu böyle olsada ilişkilerde ön yargılar sıkça insanın karşısına çıkmaktadır.

Kadın ve erkekler arasındaki ön yargılar pek çok noktada karşımıza çıkmaktadır ve Bu ön yargılar kadın erkek ilişkileri devam ettikçe sürecek gibi gözükmektedir. Ön yargılar kişilerin yaşlarına ve kültürlerine göre farklılık göstermektedir.

Kadın ve erkek ilişkileri arasındaki belli başlı ön yargılara şu örnekler verilebilir:

Telefon görüşmesi:

Erkek ön yargısına göre kadınlar arasında geçen bir telefon görüşmesi son derece karmaşık ve uzundur. Bir kadının diğer bir kadın ile arasında geçen konuşma erkek tarafından anlaşılması zor olarak nitelendirilmektedir. Kadın gözünden erkekler arasındaki telefon görüşmesi ise normalden kısa ve sığ olarak nitelendirilmektedir.

Aşk ve Seks:

Erkekler kadınların çok duygusal, kadınlar ise erkeklerin ilişkide sekse düşkün olduğunu düşünmektedir. Bu ön yargı son derece kuvvetlidir ve yıkılması da zordur. Pek çok kadın erkeklerin duygusal ilişkiden uzak durarak ilişkide sadece seks istediğini düşünmektedir. Erkeklere göre ise seks normal bir ihtiyaçtır ve kadınlar bu duruma olması gerekenden fazla duygusal bakmaktadır.

Seyahat:

Seyahate çıkması seyahat için hazırlık yapmak kadın ve erkekler arasındaki bariz farkın görüldüğü yerlerden bir tanesidir. Erkeklere göre kadınlar seyahat için çok fazla hazırlık yaparak yanlarına gereksiz pek çok malzeme almaktadır. Kadınlar ise aldıkları her şeyin gerekli olup erkeklerin bu konuda özensiz olduğunu düşünmektedir.

Şunu bilmelisiniz ki… Hayata Ön Yargı ile Bakmak Hayata Bir Sıfır Yenik Başlamaktır. Hiç kimse için ön yargılı olmamalı ve mümkünse bahsedilen konu ne olursa olsun sizin tarafınızdan mutlaka gözlemlenerek veya yaşayarak karar verilmelidir.
Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.