23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaKadıncaİlişkiler & PsikolojiKarşı Cinslerin Birbirine Olan Ön Yargıları

Karşı Cinslerin Birbirine Olan Ön Yargıları

Karşı Cinslerin Birbirine Olan Ön Yargıları

Ön yargı kim için olursa olsun hiç iyi bir durum değildir. Çünkü ön yargıyı kırmak zordur ve bu durum kişileri dinlemeden olumsuz kararlar almaya neden olmaktadır. Bu yüzden karşı cinslerin birbirine olan ön yargıları bulunmaktadır. Bu ön yargılar eskiden beri olan durumların değişmeden ilerlemesinden dolayı oluşmuştur. Yani bir erkek babasından ya da çevresindeki büyük erkeklerden duyduğu ön yargıları benimseyerek kadınlara karşı bu duyguları hissedebilir. Aynı şekilde kadınlar da anneler ya da ailedeki diğer büyük kadınlardan duydukları yüzünden erkeklere birtakım durumlara karşı ön yargılı bakabilirler.

Ön yargı hiç iyi bir huy değildir ve kişileri kendiniz gözlemledikten sonra yorumlamanız gerekmektedir. Ne kadar doğrusu böyle olsa da ilişkilerde ön yargılar sıkça insanın karşısına çıkmaktadır.

Kadın ve erkekler arasındaki ön yargılar pek çok noktada karşımıza çıkmaktadır ve bu ön yargılar kadın erkek ilişkileri devam ettikçe sürecek gibi gözükmektedir. Ön yargılar kişilerin yaşlarına ve kültürlerine göre farklılık göstermektedir.

Kadın ve erkek ilişkileri arasındaki belli başlı ön yargılar

Telefon görüşmesi
Erkek ön yargısına göre kadınlar arasında geçen bir telefon görüşmesi son derece karmaşık ve uzundur. Bir kadının diğer bir kadın ile arasında geçen konuşma erkek tarafından anlaşılması zor olarak nitelendirilmektedir. Kadın gözünden erkekler arasındaki telefon görüşmesi ise normalden kısa ve sığ olarak nitelendirilmektedir.

Aşk ve Seks
Erkekler kadınların çok duygusal, kadınlar ise erkeklerin ilişkide sekse düşkün olduğunu düşünmektedir. Bu ön yargı son derece kuvvetlidir ve yıkılması da zordur. Pek çok kadın erkeklerin duygusal ilişkiden uzak durarak ilişkide sadece seks istediğini düşünmektedir. Erkeklere göre ise seks normal bir ihtiyaçtır ve kadınlar bu duruma olması gerekenden fazla duygusal bakmaktadır.

Seyahat
Seyahate çıkması seyahat için hazırlık yapmak kadın ve erkekler arasındaki bariz farkın görüldüğü yerlerden bir tanesidir. Erkeklere göre kadınlar seyahat için çok fazla hazırlık yaparak yanlarına gereksiz pek çok malzeme almaktadır. Kadınlar ise aldıkları her şeyin gerekli olup erkeklerin bu konuda özensiz olduğunu düşünmektedir.

Şunu bilmelisiniz ki… Hayata Ön Yargı ile Bakmak Hayata Bir Sıfır Yenik Başlamaktır. Hiç kimse için ön yargılı olmamalı ve mümkünse bahsedilen konu ne olursa olsun sizin tarafınızdan mutlaka gözlemlenerek veya yaşayarak karar vermelisiniz.

İlişkiler ve Psikoloji bölümümüzdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER