26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaKadıncaİlişkiler & Psikolojiİlişkilerde Yapılmaması Gereken Davranışlar

İlişkilerde Yapılmaması Gereken Davranışlar

İlişkilerde Yapılmaması Gereken Davranışlar

Herkes mutlu bir ilişki yaşamak ister. Mutlu ilişki içerisindeki kişilerde mutludur. Birbirlerini seven insanlar hayatlarını birleştirerek bir ilişki yaşamaya başlarlar. Bu ilişki içerisinde sevgi saygı ve sadakat bulunmaktadır. İlişkilerde bazen sıkıntılı durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumları göstererek ilişkinizi sağlıklı bir şekilde devam etmesini sağlayabilirsiniz. İlişkide hem kadın hem de erkek hareketlerine dikkat etmelidir. Bu yüzden ilişkilerde yapılmaması gereken davranışlar hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Birbirlerine saygı duyan insanlar sağlıklı bir ilişki yürütebilir.

İlişkinizde mutlu olmak eğer sevgili iseniz ilişkinizi evliliğe taşımak istiyorsanız bir takım ilişki için yanlış olan davranışlardan uzak durmanız gerek dedim.

Yersiz kavgalardan kaçının

Her ilişkide birtakım kavgalar yaşanmaktadır. Çünkü insanlar farklıdır ve kişilerin birbirinden farklı görüşleri bulunmaktadır. Bu görüşler doğrultusunda kimi zaman anlaşmazlıklar çıkabilir. Fakat ara ara tartışmak ne kadar normalse sürekli her gün tartışmakta o kadar anormaldir. İlişki içerisinde her şeyden kavga çıkartmaya devam ederseniz sağlıklı bir ilişki elde edemezsiniz. İlişki içerisinde partnerinizin görüşlerini alarak, bir konu hakkında onu dinleyerek karşılıklı görüşlerinizi bildirmeniz gerekir.

Kadınla ilişki içerisinde trip atmayı severler. Fakat bazen trip olanın dozunu ayarlamayarak konunun uzaması ile uzun süren kavgalar çıkabilir.

İlişkinizde ebeveyn değil partneri olun

Özellikle kadınların yaptığı hatalardan bir tanesi de ilişkide eşinizin partneri olduğunu unutup sahiplenme duygusunu abartarak eşinizin annesi gibi davranmaya başlamaktır. Kadınlarda içgüdüsel olarak bir annelik hormonu bulunmaktadır.

Bununla beraber kadınlar eşlerine sanki anneleriymiş gibi davranmaya başlarlar. Bu durum hiçbir erkeğin hoşuna gitmez. Çünkü erkekler eşlerinin anneleri gibi değil hayat arkadaşları gibi davranmasını isterler.

Eşinizin özel yaşamına saygı gösterin

İlişkilerde yapılan en büyük yanlış ve en sık karşılaşılan hatalardan bir tanesi eşinizin özel eşyalarını karıştırmaktır. Herkesin günümüzde bir cep telefonu bulunmaktadır ve cep telefonuyla işlerini hallederler. Merak duygusunu bastıramayan pek çok kişi izinsiz bir şekilde eşlerinin telefonlarını karıştırırlar. Bu hareket tamamen yanlıştır.

Çok fazla merak etmeyin

Eşiniz ya da erkek arkadaşınız yanınızda olmadığı zaman içerisinde ne yaptığı, nerede olduğunu bilmek en doğal hakkınız. Yalnız merak olayını fazla abartmamanızda fayda olacaktır. Farkında olmadan merak duygunuz kıskançlık duygusuyla yer değiştirecektir. Bu durum partnerinize ciddi rahatsızlık verecektir.

İlişkiler ve Psikoloji bölümümüzdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER