23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikTer Kokusu için Doğal Yöntemler

Ter Kokusu için Doğal Yöntemler

Ter Kokusu için Doğal Yöntemler

Terleme vücudun ısısını dengeye koyan bir sistemdir. Vücutta bulunan zararlı maddeler terleme yoluyla dışarı atılır. Sağlık bakımında birden fazla yararı olan terleme, ısı artışının yanı sıra heyecan, korku, panik, gerginlik anlarında da ortaya çıkar. Aynı zamanda sıcak hava şartları ve spor gibi herhangi bir sebeple oluştuğu alanda bakterilerin üremesine ve kötü kokulara sebebiyet vermektedir. Ter kokunuzdan kendiniz bile şikâyet ediyorsanız ter kokularınızdan doğal tedavi edici yöntemleri kullanarak kötü kokuları ortadan kaldırabilirsiniz. Peki ter kokusu için doğal tedavi yöntemler nelerdir? Ter kokusu nasıl giderilebilir?

Doğal tedavi yöntemleri

Ter kokusunu daha aza indirmek için doğal tedavi yöntemlerini denemenizi öneririz. Bu tür doğal yöntemlerde hiçbir zararlı madde bulunmamaktadır. Aksine kullandığınız doğal ürünler kötü koku ve aşırı terlemenizi durdurmada yardımcı olacaktır.

Ter kokusunu önlemek için kullanılan doğal tedavi yöntemleri şunlardır;

  • Ter kokusunu ortadan kaldırmak için doğal ürünlerin başını çeken karbonat gelmektedir. Bu nedenle yoğun terleyen bölgelerden olan koltuk altına karbonat sürerek kötü kokulara sebep olan bakterileri yok edebilirsiniz. Bir başka öneri ise nemi içinde hapsetme özelliği bulunan karbonat ile birlikte mısır nişastası karıştırılarak sürmekte mümkündür.
  • Elma sirkesi asidik ve antimikrobiyal özelliğe sahip bir diğer kurtarıcıdır. Günde 2 veya 3 defa elma sirkesi ve suyu karıştırarak koltuk altınıza uygulaya bilirsiniz. Bu şekilde ortamı ferahlatıp bakterileri ve kötü kokuları ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Bir diğer asidik birleşen olan limon, ter kokunuzu giderecek doğal uygulamalardan biri olarak bilinmektedir. Uygulamak için yarım limonu alarak temiz koltuk altınıza sürün. Cildiniz hassas ise yarım limon suyunu yarım su bardağı ile seyreltip sürün. Bu durumda koltuk altınız bakteri ve kötü kokudan kurtulmuş olacaktır.
  • Ter kokusu ile savaşmada anti bakteriyel etkisi yüksek olan çay ağacı yağı oldukça etkilidir. 2 damla çay ağacı yağını 1 kahve fincanı su ile karıştırdıktan sonra koltuk altlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu karışımı sprey şişeye doldurarak ter kokusunu önlemek için doğal deodorant karışımı hazırlamış olursunuz.

Bu yöntemler sayesinde kokusundan doğal yöntemlerle kurtulmuş olursunuz.

Vücut bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER