23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikKış Aylarında Vücut Bakımı

Kış Aylarında Vücut Bakımı

Kış Aylarında Vücut Bakımı

Soğuk hava koşulları sebebiyle kış aylarında vücut bakımı oldukça önemlidir. Soğuk havaya karşı cildin nem dengesini korumak kış aylarında vücut bakımına özen göstermelisiniz.

Kışın iki defa sabah ve gece olmak üzere cilt bakımı yapılmalıdır. Özellikle yüz bakımı için gece ve gündüz ayrı özellikteki bakım kremleri kullanılmalıdır. Kışın dışarı çıkmadan önce rüzgâr ve ayaza karşı el ve yüz nemlendirici krem kullanmalısınız. Kış aylarında kullanılan makyaj temizleyicilerinin nemlendirici etkisi olanların kullanılması gerekir. Dudak bakım kremleri ve dudak besleyici balm ürünleri soğuk havaların kurutucu etkisine karşı dudakları koruduğundan kış aylarının vazgeçilmez bakım ürünleri arasında yer almaktadır.

El ve ayak bakımı

Kış aylarında el ve ayak bakımı soğuğa maruz kaldığından dolayı kuruma ve çatlama sorunları yaşayabilirsiniz. Özellikle soğuk hava şartlarından dolayı çatlayan eller için vazelin kullanılması ellerinizin nemli kalmasını sağlayacaktır. El ve ayak bakımlarınız için kış aylarında vücut sütü ürünleri de önerilmektedir. Kuruyan ve çatlayan el ve ayaklar için besleyici vücut sütleri çok iyi gelmektedir.

Göz çevresi bakımı

Kadınlar ve erkekler için en önemli cilt bakım bölgelerinden biri olan göz çevresinin kış aylarında bakımı yapılması gereken en önemli bakımlardan biridir. Soğuk ve ayazlı havalarda yeterince nemlendirilmeme durumu göz çevrelerinde var olan kırışıkların artmasına sebep olur.
Cilt tipine göre kaliteli bir göz çevresi nemlendirici ve onarıcı özellikte bakım kremi kullanılmalıdır.

Göz çevresine özel üretilmiş nemlendirici kremlerin kullanılması gerekir. Göz çevresi nemlendirici kremleri gece yatmadan önce sürülmesi gerekir ki gün boyu kuru ve soğuk havanın etkisine karşı göz çevrelerini korusun.

Son olarak bilmelisiniz ki vücudunuzun ihtiyacı olan bakımı kimse sizden iyi bilemez. Vücudunuzun sağlıklı olması tamamen sizin elinizde.

Vücut bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER