23 Haziran Pazar 2024

Kullanım Koşulları

İsteyen herkesin üye olup, özgürce mesaj yazabildiği sitemizde, 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve TCK’nın 125. maddesine göre, tüm üyelerimiz yazdıkları mesajlar ve konulardan kendileri sorumludur. Bizmelekler.com sitesinde bulunan bir içeriğin, kanunlara aykırı olduğunu veya sitede yer alan konuların yanıltıcı olduğunu düşünüyorsanız lütfen site admin veya moderatörlerine bildiriniz.

Bizmelekler.com sitesinde kullanılan yazım dili Türkçedir. Diğer dillerin kullanımı Bizmelekler.com site yöneticisi iznine bağlıdır.

Konu başlıklarında Türkçe alfabe haricinde harf ve extra işaretler kullanmak yasaktır.

Bizmelekler.com sitesine üyelik kaydı esnasında beyan ettiğiniz E-Posta adresinin üyeye ait ve aktif bir E-Posta adresi olması zorunludur. Siteye giriş izni için ve üyeliğinizle alakalı tüm yazışmalarda beyan ettiğiniz E-Posta adresi dikkate alınır. Bizmelekler.com sitesine giriş izni ve iletişim için E-Posta adresinin doğru olması gerekmektedir. Kayıt esnasında yanlış beyan edilen E-Posta adresinden dolayı ortaya çıkabilecek tüm sorunlardan Bizmelekler.com sitesi ve yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Bizmelekler.com sitesine kayıt esnasında bildirmiş olduğunuz Kullanıcı adı ve şifre bilgilerini korumak üyelerin sorumluluğundadır. Üyeler kendi bilgileri üçüncü şahıslara açıklayamaz ve üçüncü kişilerin kullanıma sunamaz.

Bizmelekler.com sitesine üye olan kişilerin hesap bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini sağlayamaması durumunda üçüncü şahıslar tarafından kullanılması sebebiyle ortaya çıkabilecek tüm zarar ve kayıplardan dolayı Bizmelekler.com site yöneticileri sorumlu tutulamaz.

Bizmelekler.com site yöneticileri her iletiyi anında göremeyebilir. Bizmelekler.com site içeriğinde uygun olmayan bir iletiyle karşılaştığınızda lütfen site admin veya moderatörlerine bildiriniz.

Konu başlıkları konunun içeriğine uygun seçilmeli ve tek kelimeden oluşturulmamalıdır. Yardım, Lütfen, Acil, Help vb… kişiye özel gibi başlıklar uyarı yapılmaksızın silinir.

Kişi ya da kişiler hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)

Türk kültürüne aykırı yazılar yayınlamak, din, dil, ırk farkı gözeten iletiler göndermek, kaba, küfürlü, saldırgan, kişilerin haklarını zedeleyen, alaycı, tehdit edici, müstehcen içerikli yazılar yazmak, siyasi veya politik iletiler ve bunlarla alakalı resimler yayınlamak yasaktır.

Bizmelekler.com site içerisinde yasal olmayan site adresleri ve korsan yazılım linkleri vermek, site şifreleri dağıtmak, yasadışı link, içerik ve yazı göndermek kesinlikle yasaktır ve üyelik iptali nedenidir.

Bizmelekler.com sitesi içerisinde kişisel bilgileriniz diğer kullanıcılar tarafından kötüye kullanılacağı bilinmelidir ve ona göre dikkatli olmanız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda tüm sorumluluk konuyla ilgili üyelerindir. Bizmelekler.com site yöneticileri bu tür durumlardan dolayı sorumlu tutulamaz.

Üyeler Bizmelekler.com sitesi içerisinde ileti yazarken belirli bir marka veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyeceği gibi aynı şekilde aşağılayamazlar.

Bizmelekler.com sitesi içerisinde yer alan sayfalarda firmalar ile ilgili yaşadığınız sorunları ve problemleri paylaşmayınız. Şikâyet veya benzeri paylaşımlar Bizmelekler.com yöneticileri tarafından silinecektir.

Bizmelekler.com site admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

Başkalarının özel bilgilerini (kredi kart numarası, isim, cep telefonu numarası, adres) vermek kesinlikle yasaktır. Bizmelekler.com site içerisinde herhangi bir E-Posta adresi vermek-istemek yasaktır.

Firma çalışanı ya da firmanın bilgisi olmadan Firma adı, marka gibi jenerik isimler kullanıcı adı olarak seçilemez. İlgili firma ya da ilgili kişiden itiraz gelirse Bizmelekler.com site yöneticileri kullanıcı adınızı değiştirmenizi isteyebilir.

Bizmelekler.com site içerisinde kişisel tartışma, şekline dönüşen konular yöneticiler tarafından kapatılır. Gerekirse üyeler siteden uzaklaştırılır.

Bizmelekler.com site içerisinde banner reklamı bulunan firmalardan yapılan alışverişlerde oluşacak sorunlardan Bizmelekler.com yöneticileri sorumlu değildir.

Bizmelekler.com sitesi kurallarına uymayan üyelere yöneticiler tarafından uyarı yapılır, aynı tarz tavır veya davranışın tekrarında sistemimizden uzaklaştırma veya kayıtları silinir.

Bizmelekler.com sitesinin kuralları ve işleyişi konusunda üyeleri bilgilendirmek Bizmelekler.com sitesi yöneticilerin görevi değildir. Üyeler bu kuralları okuyup uymak zorundadır. Bizmelekler.com sitesine üye olan herkes bu şartları kabul etmiş sayılır.

Bizmelekler.com yöneticileri olarak site kullanım kurallarını güncelleme veya yeni kuralların eklenmesi hakkı Bizmelekler.com site admin ve yöneticilerince her zaman saklıdır.