Kış Aylarında Bakım Önerileri

0
353

Kış Aylarında Bakım Önerileri

Kış aylarında cildin soğuk havanın zararlı etkilerinden korumak için Kış Aylarında Bakım Önerilerimiz dikkate almanızı öneriyoruz. Kış aylarında kuruyan cildin yoğun neme ihtiyacı vardır. Kışın gelmesi ile birlikte soğukların etkisi cildimizde de hissedilir.

Özellikle kış aylarında cildin kuruması karşılaşılan en büyük problemler arasında yer alır. Sadece yüzümüz değil ayaklarımız, boynumuz, ellerimiz ve dudaklarımızın da kışın korunmaya ve nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. Kış aylarında doğru yapılan bakım uygulamaları ile cilt yapısı nemlendirilebilir ve soğuğun zararlı etkilerinden korunabilir.

Kış aylarında nemlendirici içeriği yüksek olan vücut losyonları ile cilde masaj yapmak cildin nemlenmesini sağlar. Kışın duş jeli yerine duş kremi ya da duş yağı kullanılmalı ve cildin nemlenmesi sağlanmalıdır. Çünkü kullanılan krem ve yağlar daha az su kaybı sağlayarak, cildin nemlenmesini sağlar. Kullanılan krem içerikli duş jelleri cildin pul pul olarak dökülmesini de engeller.

Kış Aylarında Cildi Korumak İçin Beslenmeye de Dikkat Etmek Gerekir

Kış aylarında sadece dışarıdan yapılan uygulamalar ile cildin nemlenmesi mümkün değildir. Bu nedenle beslenmemize dikkat ederek kış aylarında cildin korunması için içeriden cildimize destek verilmelidir. Kış mevsiminde cildin nemlenmesi için ilk kural bol bol su içilmesidir.

Vücudumuzun büyük bir çoğunluğu sudan oluştuğu için cildimizin nemlenmesi için suya ihtiyaç vardır. Sağlıklı yağlar tüketilerek cilt yapısının korunması gerekir. Özellikle balık ve kuruyemişlerde bulunan yağlar cilt için çok faydalıdır. Sebzelerin içerisinde bulunan vitaminlerden kış aylarında bolca faydalanılmalıdır. Yeşil yapraklı sebzeler antioksidan içerikleri ile kış aylarında cildimizi koruyan kalkan görevi görür.

Protein içeriği yüksek olan besinlerin tüketilmesi bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardım ettiği için kış aylarında hastalıklardan korunmamıza da yardım eder.

Kış Aylarında Saç Bakımı

Kış aylarında dikkat edilmesi gereken konulardan biri ise saç bakımlarıdır. Kışın saç yapısının kurumaması için düzenli olarak bakım yapılması gerekir. Yoğun nem içeriğine sahip şampuan, saç kremi ve saç maskeleri ile bakım yapılabilir. Kış aylarında saçların gün aşırı yıkanması doğru değildir. Sık sık saç yıkamak saçın nem kaybetmesine neden olur.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin.