Kıskançlık Aşkınızın Göstergesi Değildir

0
363

Kıskançlık Aşkınızın Göstergesi Değildir

Bazı ilişkilerde kıskançlık durumu abartılı şekilde yaşanmaktadır. Kıskançlık Aşkınızın Göstergesi Değildir ve asla gerçek aşkın kıskançlıkla alakası yoktur.

Kıskançlık duygusunu yaşamayan insan sayısı yok denecek kadar azdır. İnsanlar sadece sevgililerini değil yeri geldiği zaman annelerini, kardeşlerine ya da arkadaşlarını bile kıskanabilir. Bu insanlarda olan bir duygudur ve önemli olan bu duygunun kontrollü bir şekilde yaşanmasıdır.

Kişiler birbirlerinin hayatını kısıtlayarak ve abartılı kıskançlık durumu göstererek bu durumu aşk olarak yorumlamaktadır. Kişiler birbirini sevdiği takdirde birbirine kıskançlık gibi nedenler ile kısıtlamazlar. İlişkinin ne kadar yoğun olduğunun göstergesi yapılan kıskançlıkla değil aradaki aşk ile ölçülür.

Günümüzde yaşanılan ilişkilere bakıldıkça özellikle gençlerin ne kadar çok kıskanıyorsa o kadar çok seviyordur yanılgısı ile kişiler birbirinin hayatını kısıtlayarak ilişkilerine zarar verirler. Gerçek aşkın yaşandığı bir ilişkide kişiler birbirini kısıtlamak yerine saygı gösterirler. Çünkü bir ilişkiye başlanırken en önemli şey insanların birbirine güven duymasıdır. Güven olmayan bir yerde ilişki başlamamalıdır. Güven duygusu olmayan yerde kıskançlık gibi duygular ortaya çıkmaktadır. İlişki yaşayan kişilerden bir tanesi karşı tarafa güven duymadığında kıskançlık adı altındaki bu duyguyu ortaya çıkararak ilişkide huzursuzluk yaratmaktadır. Kıskançlığın yoğun olarak yaşandığı bir ilişkide huzur ortamı giderek azalmaya en sonunda da yok olmaya başlar. Kıskançlık çok az olduğunda ve tatlı bir şekilde yapıldığında çekilebilirken sürekli ve her şeye karşı duyulan kıskançlık duygusuna ilişkiyi bitirmektedir.

Sürekli yapılan abartılı kıskançlığın aşk ile alakası bulunmaz

Kıskançlık güvensizlik duygusu ile ortaya çıkmaktadır. Güvensizlik durumunun pek çok sebebi bulunabilir. Zaten güven olmayan bir yerde ilişkiye başlamak son derece yanlış bir harekettir. Kişi özgüven eksikliğinden dolayı da karşısındaki insana güven problemi yaşayabilir. Bu nedenle karşındaki insana güvenmeyen kişi kıskançlık adı altında bir takım huzur bozan şeyler yapabilir. Yaptığı bu kıskançlığı da sevgisinin çokluğu gibi göstermeye çalışsa da abartılı kıskançlığı sevgiyle bir alakası bulunmaz. Bu tamamen kişinin kendini koruması için arkasına sığındığı bir yalandan ibarettir. Bencil insanların kıskançlık duygusu ilişki de daha belirgin bir şekilde görülmektedir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.