Kabarık Saçlar İçin Çözümler

0
375

Kabarık Saçlar İçin Çözümler

Kabarık saç yapısına sahip olanlar gün içerisinde sürekli kabaran elektriklenen saç problemleri ile uğraşmak zorunda kalırlar. Bu nedenle kabaran saçların bakımları zor ve ekstra özen isterler. Kabarık saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önlemek için sürekli nemli tutulması gerekir. Saçların nemlenmesi için günlük kullanılan içerisinde doğal yağlar bulunan saç serumları tercih edilebilir. Saç serumları saçı nemlendirerek kabarmasını engelleyecektir.

Kabarık saça sahip olan kişilerin banyodan sonra saç kurutma makinesi kullanmaları saçlarındaki nemi kaybetmelerine ve saçlarının daha fazla kabarmasına yol açar. Bu nedenle banyodan sonra saçların pamuklu havlu ile kurutulması kabarma probleminin önüne geçmek için yardımcı olabilir.

Saç yıkama işleminde gliserin içerikli şampuanların kullanılması saçın nemlenmesini ve canlı görünmesini sağlar.

Sülfat içerikli şampuanlar saçı kuruttuğu için içindeki nemi yok eder. Uyumak için kullanılan yastığın türü de kabarık saçların oluşmasına zemin hazırlayabilir. Uyumak için seçilecek olan yastığın kumaşı pamuklu kumaşlardan seçilmiş olmalıdır. Pamuklu kumaşlar saçın elektriklenmesini ve kabarmasını engeller. Saç tarama işleminde de fırça tarak yerine kalın tellere sahip olan taraklar tercih edilmelidir. Aynı zamanda saç tarama işleminden önce mutlaka saçı yumuşatan krem saç spreyleri uygulanmalıdır.

Kabarık Saçlar İçin Saç Maske Uygulamaları

Kabarık saçların kabarmasını önlemek için saç maskeleri yapılabilir. Yoğun nem içeriğine sahip olan saç maskeleri ile saça canlılık ve hacim kazandırılabilir. Hindistan cevizi yağı ve badem yağı ile hazırlanan saç maskesi saçın kaybettiği nem dengesini geri kazandırır. Saç maskesi için seçilen yağların ılık olarak saça uygulanarak havlu ile sarılması ve bekletilmesi gerekir. Ilık olarak uygulanan saç bakım yağları kan dolaşımını hızlanmasına da yardım edeceği için saç derisinin güçlenmesini sağlar.

Kabarık Saçların Günlük Hayatta Dikkat Etmeleri Gerekenler

Kabarık saçların günlük hayatta saçların nemini kaybetmemesi için sık tarama işlemi yapmaması gerekir. Saç şekillendirme işleminde kullanılan makinelerin çok yüksek ısılarda saça uygulanmaması gerekir. Kabarık saçların günlük kullanımına uygun olarak hazırlanan saç spreyleri ile saça gün içerisinde nem kazandırılabilir. Bu sayede saçlar daha canlı görünür.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.