21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaDekorasyonMutfakKüçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Küçük bir mutfağa sahip olabilirsiniz ve bu durumda ev değiştirme imkânınız yok ise Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri tam size göre.

Mutfağınızı dekore ederken genellikle iki başlık altında incelenmesi gerekiyor. Bunlardan ilki mutfağınızı daha büyük göstermek için kullanılacak yöntemler diğeri ise mutfağın mevcut alanını daha iyi değerlendir olacaktır. Sizde vereceğimiz dekorasyon önerilerini uygulayarak küçük mutfağınızı daha geniş ve göz alıcı gösterebilirsiniz.

Mutfağınızda Beyaz Renk Kullanın

Küçük bir mutfağınız varsa mobilya ve duvarlarda tercih etmeniz gereken ilk renk şüphesiz beyaz…  Beyaz renk ile dekore edilen odaların daha büyük göründüğünü biliyor muydunuz? Elbette ki hem mobilyaların beyaz olması hem de duvarların beyaz olması sizi biraz rahatsız edecektir. ” Bu kadar beyaz fazla olmadı mı ” dediğinizi duyar gibiyiz. Mutfağınıza renk katmak istiyorsanız raf, mutfak askısı ve diğer küçük aksesuarları kullanabilirsiniz.

Aydınlatmaya Önem Verin

Küçük bir mutfağa sahipseniz ışık ve aydınlatmanın sizin için önemli olduğunu unutmayın! Mutfağınızda pencere yoksa ve yeteri kadar ışık almıyorsa bu mutfağınızı olduğundan küçük gösterecektir. Sizde doğru ve yeterli aydınlatma ürünleriyle mutfağınızı olduğundan geniş gösterebilirsiniz.  Büyük, pahalı avizeler yerine mutfağınızın tavanına döşeyeceğiniz spot ışıkları ile aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duvarlarınızda Raf Kullanın

Küçük bir mutfağa sahipseniz duvarlardan daha fazla yararlanmalısınız. Mutfağınızın duvarlarına yerleştireceğiniz raflar ile saklama alanlarınızı arttırabilirsiniz. Rafların yanı sıra mutfağınıza askılar asarak günlük olarak kullandığınız eşyaları burada tutabilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de alandan tasarruf etmiş olursunuz.

Küçük mutfakların en büyük sorunlarından bir tanesi de rafların ortaya çok kötü bir görünüm çıkarmasıdır. Bu görüntünün önüne geçmek için küçük dekoratif saksılıklar kullanabilirsiniz. Hem dekorasyon olarak güzel bir görüntü çıkarmasının yanı sıra ekeceğiniz ürünlerle yemeklerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Kullanılmayan Alanlara Dolap Yaptırın

Küçük mutfak dekorasyonlarında en büyük amaç kullanılmayan her alanı değerlendirerek işlevsel bir hale getirmektir. Kullanamadığımız her küçük alana dolap yaptırarak hem saklama kapasitemizi arttırabilir hem de mutfağımızı tam anlamıyla verimli kullanmanıza yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra modüler dolapları da tercih edebilirsiniz. Modüler dolaplar işlevsel olmasıyla birlikte küçük mutfaklar için tabiri caizse biçilmiş kaftan…

Mutfak kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER