Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

0
825

Küçük bir mutfağa sahip olabilirsiniz ve bu durumda ev değiştirme imkanınız yok ise Küçük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri tam size göre.

Küçük mutfaklar dekore edilirken genellikle iki başlık altında incelenir. Bunlardan ilki mutfağınızı daha büyük göstermek için kullanılacak yöntemler diğeri ise mutfağın mevcut alanını daha  iyi değerlendirmektir. Sizde vereceğimiz dekorasyon önerilerini uygulayarak küçük mutfağınızı daha geniş ve göz alıcı gösterebilirsiniz.

Mutfağınızda Beyaz Renk Kullanın:

Küçük bir mutfağınız varsa mobilya ve duvarlarda tercih etmeniz gereken ilk renk şüphesiz beyaz…  Beyaz renk ile dekore edilen odaların daha büyük göründüğünü biliyor muydunuz? Elbette ki hem mobilyaların beyaz olması hem de duvarların beyaz olması sizi sıkabilir.” Bu kadar beyaz fazla olmadı mı “ dediğinizi duyar gibiyiz. Mutfağınıza renk katmak istiyorsanız raf, mutfak askısı ve diğer küçük aksesuarları kullanabilirsiniz.

Aydınlatmaya Önem Verin:

Küçük bir mutfağa sahipseniz ışık ve aydınlatmanın sizin için önemli olduğunu unutmayın! Mutfağınızda pencere yoksa ve yeteri kadar ışık almıyorsa bu mutfağınızı olduğundan küçük gösterecektir.. Sizde doğru ve yeterli aydınlatma ürünleriyle mutfağınızı olduğundan geniş gösterebilirsiniz.  Büyük, pahalı avizeler yerine mutfağınızın tavanına döşeyeceğiniz spot ışıkları ile aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Duvarlarınızda Raf Kullanın:

Küçük bir mutfağa sahipseniz duvarlardan daha fazla yararlanmalısınız. Mutfağınızın duvarlarına yerleştireceğiniz raflar ile saklama alanlarınızı arttırabilirsiniz. Rafların yanı sıra mutfağınıza askılar asarak günlük olarak kullandığınız eşyaları burada tutabilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de alandan tasarruf etmiş olursunuz.

Küçük mutfakların en büyük sorunlarından bir tanesi de rafların ortaya çok kötü bir görünüm çıkarmasıdır. Bu görüntünün önüne geçmek için küçük dekoratif saksılıklar kullanabilirsiniz. Hem dekorasyon olarak güzel bir görüntü çıkarmasının yanı sıra ekeceğiniz ürünlerle yemeklerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Kullanılmayan Alanlara Dolap Yaptırın:

Küçük mutfak dekorasyonlarında en büyük amaç kullanılmayan her alanı değerlendirerek işlevsel bir hale getirmektir. Kullanamadığımız her küçük alana dolap yaptırarak hem saklama kapasitemizi arttırabilir hem de mutfağımızı tam anlamıyla verimli kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra modüler dolapları da tercih edebilirsiniz. Modüler dolaplar işlevsel olmasıyla birlikte küçük mutfaklar için tabiri caizse biçilmiş kaftan…

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.