23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikSaç BakımıKabaran Saçlar İçin Çözümler

Kabaran Saçlar İçin Çözümler

Kabaran Saçlar İçin Çözümler

Kabaran saçlar gün içerisinde sürekli elektriklenen saç problemleri ile uğraşmak zorunda kalırlar. Bu nedenle kabaran saçların bakımları zor ve ekstra özen isterler. Kabarık saçların elektriklenmesini ve kabarmasını önlemek için sürekli nemli tutulması gerekir. Saçların nemlenmesi için günlük kullanılan içerisinde doğal yağlar bulunan saç serumları tercih edilebilir. Saç serumları saçı nemlendirerek kabarmasını engelleyecektir.

Kabarık saça sahip olan kişilerin banyodan sonra saç kurutma makinesi kullanmaları saçlarındaki nemi kaybetmelerine ve saçlarının daha fazla kabarmasına yol açar. Bu nedenle banyodan sonra saçların pamuklu havlu ile kurutulması kabarma probleminin önüne geçmek için yardımcı olacaktır.

Saç yıkama işleminde gliserin içerikli şampuanların kullanılması saçın nemlenmesini ve canlı görünmesini sağlar.

Sülfat içerikli şampuanlar saçı kuruttuğu için saçınızdaki içindeki nemi yok eder. Uyumak için kullanılan yastığın türü de kabarık saçların oluşmasına zemin hazırlamaktadır. Bu yüzden uyumak için seçilecek olan yastığın kumaşının pamuklu olmasına dikkat etmelisiniz. Pamuklu kumaşlar saçın elektriklenmesini ve kabarmasını engeller. Saç tarama işleminde de fırça tarak yerine kalın tellere sahip olan taraklar tercih edilmelidir. Aynı zamanda saç tarama işleminden önce mutlaka saçı yumuşatan krem saç spreyleri uygulanmalıdır.

Kabarık saçlar için saç maske uygulamaları

Kabarık saçların kabarmasını önlemek için saç maskeleri uygulayabilirsiniz. Yoğun nem içeriğine sahip olan saç maskeleri ile saça canlılık ve hacim kazandırılabilirsiniz. Hindistan cevizi yağı ve badem yağı ile hazırlanan saç maskesi saçın kaybettiği nem dengesini geri kazandırır. Saç maskesi için seçilen yağların ılık olarak saça uygulanarak havlu ile sarılması ve bekletilmesi gerekir. Ilık olarak uygulanan saç bakım yağları kan dolaşımını hızlanmasına da yardım edeceği için saç derisinin güçlenmesini sağlar.

Kabarık saçların günlük hayatta dikkat etmeleri gerekenler

Kabarık saçların günlük hayatta saçların nemini kaybetmemesi için sık tarama işlemi yapmaması gerekir. Saç şekillendirme işleminde kullanılan makinelerin çok yüksek ısılarda saça uygulanmaması gerekir.

Son olarak Kabaran saçların günlük kullanımına uygun olarak hazırlanan saç spreyleri ile saça gün içerisinde nem kazandırılabilirsiniz. Bu sayede saçlarınız daha canlı görünür.

Saç bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER