23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikSaç BakımıSaç Düzleştirici Saçımıza Zararlımı?

Saç Düzleştirici Saçımıza Zararlımı?

Saç Düzleştirici Saçımıza Zararlımı?

Saçlar bayanların görselliği adına önem verdiği en hassas noktalardan biridir. Bu yüzden saçlarınıza gerekli olan bakımı ve hassasiyeti göstermeniz gerekir. Sürekli olarak saçlarınızı belirli ısı derecelerinde düzleştirmek saçlarınızın zarar görmesine neden olur. Kullandığınız saç düzleştiricisi ne kadar iyi olursa olsun her gün yüksek ısıda saçlarınızı düzleştirmek saçlarınızın giderek daha fazla zarar uğramasına sebep olacaktır. Peki saç düzleştirici saçımıza zararlımı sorunun cevabını vermeye çalışacağız.

Yaz aylarında deniz, havuz gibi etkenlerden ilk olarak saçlarınız etkilenir. Havuzda olan klor, denizde olan tuz saçlarınızın canlılığını kaybetmesine etki ederken gerekli olan bakım yapılmadığı takdirde saçlarınız canlılığını kaybederek kırıkları da beraberinde getirir.

Saç düzleştiricisi ile saçlarınıza zarar vermemeniz mümkündür

Saçlarınızı işe giderken, dışarıya çıkarken gerek kabarıklığından kurtulmak gerekse de kıvırcık bir saç yapınız varsa bu kıvırcık durumundan kurtulmak için başvurduğunuz yöntem saçlarınızı düzleştirmektir. Saç düzleştiricisi kullanırken saçlarınıza daha az zarar vermek mümkündür. Fakat saçlarınız ısıya maruz kaldığından dolayı belirli bir zaman geçtikten sonra saçlarınızda kırılmalar meydana gelecektir.

Bunları en aza indirmek için uygulayacağınız yöntemler şu şekildedir;
  • Saçlarınızı ıslak saç ile kesinlikle düzleştirici uygulaması yapmamanız gerekir. Islak saç üzerine uygulanan ısı saçlarınıza normalden daha fazla zarar verir.
  • Almış olduğunuz düzleştirici saçı ısıya karşı korumalıdır.
  • Düzleştiricinizi en yüksek ısı derecesinde kullanmak yerine 150- 160 derecede kullanın.
  • Saçlarınızı bölümler haline ayırarak düzenli bir şekilde düzleştirin. Aynı yer üzerinden sürekli geçerseniz saçlarınız daha çabuk yıpranacaktır. Bunun yerine yavaş bir şekilde saçlarınızı düzleştirin.
  • Saçlarınıza saç tipinize uygun olan saç bakım kürlerini uygulayın. Saçlarınızın düzleştiriciden dolayı nem dengesinin kaybolmamasına olanak sağlayın.
  • Saçlarınız sürekli olarak düzleştirici uygulamasından dolayı uçlarında kırılmalar ve kurumalar meydana gelecektir. Bu neden saçlarınızı düzenli olarak kestirmeye özen gösterin.

Saçlarınızı her gün değil belirli zamanlarda düzleştirin

Her gün saçlarınızın maruz kaldığı ısı zamanla saçlarınızın nemini, canlılığını, dalgalı bir saç tipiniz varsa dalgasını kaybetmesine neden olacaktır. Bu nedenle saçlarınızı 3 günde bir ya da 2 günde bir düzleştirerek her gün meydana gelecek zararlı etkilerden saçlarınızı koruyun.

Saç bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER