Saç Düzleştirici Saçımıza Zararlımı?

0
319

Saç Düzleştirici Saçımıza Zararlımı?

Saçlar bayanların görselliği adına önemlidir. Bununla birlikte saçlarınıza gerekli olan bakımı ve hassasiyeti göstermeniz gerekir. Yaz aylarında deniz, havuz gibi etkenlerden ilk olarak saçlarınız etkilenir. Havuzda olan klor, denizde olan tuz saçlarınızın canlılığını kaybetmesine etki ederken gerekli olan bakım yapılmadığı takdirde saçlarınız canlılığını kaybederek kırıkları da beraberinde getirir.

Bununla beraber saçlarınızın kabarık olmasına olanak sağlayan dış etkenler yüzünden saçların kabarıklığını gidermek amacıyla düzleştirici kullanarak bu durumdan kurtulmak için geçici çözümler aranır. Sürekli olarak saçlarınızı belirli ısı derecelerinde düzleştirmek saçlarınızın zarar görmesine neden olur. Kullandığınız saç düzleştiricisi ne kadar iyi olursa olsun hemen hemen her gün 230 derecede saçlarınızı düzleştirmek saçlarınızın giderek daha fazla zarar uğramasına sebep olur.

Saç Düzleştiricisi İle Saçlarınıza Zarar Vermemeniz Mümkündür

Saçlarınızı işe giderken, dışarıya çıkarken gerek kabarıklığından kurtulmak gerekse de kıvırcık bir saç yapınız varsa bu kıvırcık durumundan kurtulmak için başvurduğunuz yöntem saçlarınızı düzleştirmektir. Saç düzleştiricisi kullanırken saçlarınıza daha az zarar vermek mümkündür. Fakat bu adımlara her gün harfiyen uygulamış olsanız bile saçlarınız ısıya maruz kaldığından dolayı belirli bir zaman geçtikten sonra da saçlarınızda kırılmalar meydana gelir.

Bunları en aza indirmek için uygulayacağınız yöntemler şu şekildedir;

• Saçlarınızı ıslak saç ile kesinlikle düzleştirici uygulaması yapmamanız gerekir. Islak saç üzerine uygulanan ısı saçlarınıza normalden daha fazla zarar verir.
• Almış olduğunuz düzleştirici saçı ısıya karşı korumalıdır.
• Düzleştiricinizi en yüksek ısı derecesinde kullanmak yerine 150- 160 derecede kullanın.
• Saçlarınızı bölümler haline ayırarak düzenli bir şekilde düzleştirin. Aynı yer üzerinden sürekli geçerseniz saçlarınız daha çabuk yıpranır. Bunun yerine yavaş bir şekilde saçlarınızı düzleştirin.
• Saçlarınıza saç tipinize uygun olan saç bakım kürlerini uygulayın. Saçlarınızın düzleştiriciden dolayı nem dengesinin kaybolmamasına olanak sağlayın.
• Saçlarınız sürekli olarak düzleştirici uygulamasından dolayı uçlarında kırılmalar ve kurumalar meydana gelebilir. Bu neden saçlarınızı düzenli olarak kestirmeye özen gösterin.

Saçlarınızı Her Gün Değil Belirli Zamanlarda Düzleştirin

Her gün saçlarınızın maruz kaldığı ısı zamanla saçlarınızın nemini, canlılığını, dalgalı bir saç tipiniz varsa dalgasını kaybetmesine neden olur. Bu nedenle saçlarınızı 3 günde bir ya da 2 günde bir düzleştirerek her gün meydana gelecek zararlı etkilerden saçlarınızı koruyun.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.