21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaGüzellikSaç BakımıSaç Yıkama Nasıl Yapılır

Saç Yıkama Nasıl Yapılır

Saç Yıkama Nasıl Yapılır

Günlük hayatta yapmanız gereken işlemleri tamamlarken saçınızın kirlendiğini fark etmeyebilirsiniz. Saçınız kirlendikten sonra yağlı bir görünüm kazanmaktadır. Yağlı saçlardan kurtulmak için ilk olarak saç yıkama nasıl yapılır olayını bilmemiz gerekiyor.

Saç yıkamak ne kadar basit görünse de iyi yıkanmayan bir saç kısa sürede tekrar kirlenmektedir. Bu anlamda saçınızın tipine göre uygun şampuanları kullanarak öncelikle saç temizleme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Saç temizleme ilk adımında saç tipine uygun olan bir şampuanı tercih etmek gerekir.

Saç yıkamada ilk adım

Saçınızı yıkarken öncelikle saç tipinize uygun olan bir şampuan ile işleme başlamanız gerekmektedir. Kuru olduğu için saçınızı öncelikle ıslatmanız işlem öncesinde kolaylık sağlamaktadır. Saçınızı ıslattıktan sonra şampuandan az bir miktar alıp saçınızın diplerine tırnaklarınız var ise tırnaklarınız ile hafif bir şekilde masaj yaparak detaylı saç diplerine yoğunlaşarak temizleme yapmanız gerekmektedir.

Saçınızın her bölgesine detaylı olarak yapmış olduğunuza inandığınız şampuanlama işleminin sonrasında su ile durulama işlemini yapabilirsiniz. Su ile duruladıktan sonra saçınız da herhangi bir şampuan kalıntısının olmamasına dikkat göstermeniz gerekir. Çünkü saçınızdaki şampuan iyice durulanmadığı takdirde saçınızda yağlı bir görüntü oluşacaktır.

Duruladıktan sonra saç bakım kremini uygulayın

Saçınızdaki köpüğü tamamen attıktan sonra saç tipinize uygun olan saç bakım kremini kullanabilirsiniz. Saç bakım kremini tercih etmeyen kişiler daha sonrasından saçın nemini aldıktan sonra kurutma işlemine başlayabilirler. Saçınıza uygun bir saç kremini kullandığınızda parlak ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Saçınızın nemini bir havlu ile aldıktan sonra saç makinesinde kurutabilirsiniz veya hava şartları uygun olduğunda doğal bir kurumaya bırakabilirsiniz. Bu noktada saçın kurulama işleminin yapılması önemli bir konu olmaktadır.

Sağlık açısından da ıslak saç ile durmak ilerleyen zamanlarda sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Saçınızı kuruttuktan sonra istediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz.

Saç bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER