Saç Yıkama Nasıl Yapılır

0
326

Saç Yıkama Nasıl Yapılır veya Nasıl Yapılmalı

Günlük hayatta yapmanız gereken işlemleri tamamlarken saçınızın kirlendiğini fark etmeyebilirsiniz. Saçınız kirlendikten sonra kaşınma yaparak yağlı bir görünüme benzemektedir. Yağlı görünümden kurtarmak ve saçınızı temizlemek için temizleme işlemini de uygun şekilde yapmanız gerekmektedir.

Saç yıkama bu noktada her ne kadar basit bir işlem gibi görünse de aslında iyi yıkanmayan bir saç kısa sürede tekrar kirlenebilmektedir. Bu anlamda saçınızın tipine göre uygun şampuanları kullanarak öncelikle saç temizleme işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Saç temizleme ilk adımında saç tipine uygun olan bir şampuanı tercih etmek gerekir.

Saç Yıkamada İlk Adım

Saçınızı yıkarken öncelikle saç tipinize uygun olan bir şampuan ile işleme başlamanız gerekmektedir. Kuru olduğu için saçınızı öncelikle ıslatmanız işlem öncesinde kolaylık sağlamaktadır. Saçınızı ıslattıktan sonra şampuandan az bir miktar alıp saçınızın diplerine tırnaklarınız var ise tırnaklarınız ile hafif bir şekilde masaj yaparak detaylı saç diplerine yoğunlaşarak temizleme yapmanız gerekmektedir.

Saçınızın her bölgesine detaylı olarak yapmış olduğunuza inandığınız şampuanlama işleminin sonrasında su ile durulama işlemini yapabilirsiniz. Su ile duruladıktan sonra saçınız da herhangi bir şampuan kalıntısının olmamasına dikkat göstermeniz gerekir. Çünkü bir şampuan durulanmadığı takdirde saçınızda yağlı bir görüntüyü barındırabilir.

Duruladıktan Sonra Saç Bakım Kremini Uygulayın

Saçınızdaki köpüğü tamamen attıktan sonra saç tipinize uygun olan saç bakım kremini kullanabilirsiniz. Saç bakım kremini tercih etmeyen kişiler daha sonrasından saçın nemini aldıktan sonra kurutma işlemine başlayabilirler. Saçınıza uygun bir saç kremini kullandığınızda parlak ve canlı bir görünüme sahip olduğunu ve yumuşacık bir yapıya bürünmüş olduğunu fark edebilirsiniz. Saçınızın nemini bir havlu ile aldıktan sonra saç makinesinde kurutabilirsiniz veya hava şartları uygun olduğunda doğal bir kurumaya bırakabilirsiniz. Bu noktada saçın kurulama işleminin yapılması önemli bir konu olmaktadır.

Sağlık açısından da ıslak saç ile durmak ilerleyen zamanlarda sağlık sorunlarına neden olabilmektedir. Saçınızı kuruttuktan sonra istediğiniz şekli kolayca verebilirsiniz. Saçınıza şekil verebilmek için saç şekillendirme spreylerini kullanıp saçınızın doğal bir görünüme sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.