Sarı Saçlılar İçin Gelin Saç Modelleri

0
558

Sarı Saçlılar İçin Gelin Saç Modelleri

Düğünde kullanılacak saç modeli hem en özel günlerden biri olmasından hem de hiç hatıralardan çıkmayacak fotoğrafların çekileceği gün olduğundan oldukça önemlidir. Düğün saç modeli seçilirken gelinlik modeli, makyaj modelinizin yanı sıra saç rengi ve şekli dikkate alınmalıdır. Sarı saçlı kadınlarda model seçimi kolay gibi görünse de dikkat isteyen ve hataya yer olmayan bir seçim olacaktır. Özellikle esmerlerde daha uyumlu duran kıvırcık saçlar sarışınlarda zor seçimlere sebep olmaktadır. Düğün saç modelleri seçilirken de daha da dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak düz ve sarı saçlı kadınlardaysa düğün saç modeli seçimi daha kolaydır. Daha kolay olmasına rağmen yine de özen göstermek gerekecektir.

Kıvırcık Saçlarda Örgü Modeli

Kıvırcık saçlar havalı bir görünüm yaratsa da düğün saç modeli seçilirken o havayı korumak gerekecektir. Saçları yarım toplayarak arkada kalan saçları normal örgü ya da kılçık örgüyle şekillendirmek bu havayı korumaya yardımcı olacaktır. Ancak örgü model düğün saç modeli olarak seçiliyorsa örgülerin belli olmasını da sağlamak gerekecektir.

Kıvırcık Saçlarda Bob Kesim

Kıvırcık saçlarda riskli bir model olan ancak uygulandığında cool ve şık bir görünüm yaratacak olan bob kesim saç modeli düğün saç modeli olarak rahatça kullanılan bir saç modelidir. Saçları şekillendirmek içinse köpükle bukleleri belirginleştirmek oldukça faydalı olacaktır.

Yarım At Kuyruğu Saç Modeli

Özellikle uzun ve kıvırcık saçlara oldukça çok yakışan bu saç modeli düz saçlılarda rahatça kullanılabilen bir modeldir. Sarı saçların zarafetini oldukça göz önüne seren yarım at kuyruğu modeli özellikle sonbahar düğünleri için saç modeli olarak tercih edilebilir. Kıvırcık ya da düz saçlı olmak fark etmeksizin saçları dalgalandırıp yukarda kalan kısımları tepeden at kuyruğu yapıp bu modeli rahatça oluşturabilirsiniz. Cesur bir saç modeli olan yarım at kuyruğu modeli uzun ve sarı saçlara sahip kadınlar için kurtarıcı bir model olacaktır. Ayrıca bu saç modeline ek olarak şık aksesuarlar kullanarak tamamlayıcı bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Dağınık Topuz Saç Modeli

Düğün için saç modeli seçiminde daha toplu bir görüntü oluşturmak isteyen sarı saçlı kadınlar için en iyi tercih kesinlikle dağınık topuz modeli olacaktır. Özellikle kakül ile işlendiğinde mükemmel bir görünüm sağlayan dağınık topuz modeli düz ya da kıvırcık saç fark etmeksizin hoş bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle kıvırcık saçlı kadınlarda bukleleri belirginleştirip uygulandığında salaş ve sade bir görünüm beraber yakalanarak bir şıklık oluşturacaktır.

Küt Kesim Saç Modeli

Özellikle düğün için radikal bir değişimle bir saç modeli oluşturmak tehlikeli olacaktır. Ancak bu değişimde küt saç modelini kullanmak aldığınız riske değecektir. Eski zamanların modası olan küt saç modeli özellikle sarı saçlı kadınlarda düğün saç modeli olarak rahatça kullanılabilir. Özellikle düz saçlı kadınların kullanması gereken bu saç modeli kıvırcık saçlı kadınlar için iyi bir tercih olmayacaktır. Çünkü kıvırcık saçlar her daim kabarma eğilimi gösteren modellerdir. Bu sebeple kabardığında sizlere düğün esnasında zor anlar yaşatacaktır. Bu saç modelini gelinlik motifleri ve şık taçlarla daha da hoş hale getirebilirsiniz.

Sahil Dalgaları Modeli

Kıvırcık saçlı kadınlarda hali hazırda zaten saçları dalgalı olmaktadır. Düz saçlı kadınlardaysa kalıcı sahil dalgaları oluşturularak salaş ve doğal bir görünüm yaratılabilir. Özellikle kır düğünü ya da deniz kenarında bir düğün yapılacaksa düğün saç modeli olarak sahil dalgaları tercih edilebilir. Doğal görünümünün yanı sıra şıklık da yaratan sahil dalgaları cesur dekolteleri bulunan ve transparan gelinlik modelleriyle daha şık durmaktadır. Ayrıca bu model kullanılırken saçınıza ışıltılı bir taç ya da parlak taşlara sahip bir aksesuar yerleştirdiğinizde adeta bir prenses havası yaratabilirsiniz. Böyle en özel gününüzde adeta bir asilzade görüntüsü yaratarak dikkatleri daha fazla üzerinizde toplamanız da mümkün olacaktır.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.