23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaDüğünSarı Saçlı Gelinler İçin Saç Modelleri

Sarı Saçlı Gelinler İçin Saç Modelleri

Sarı Saçlı Gelinler İçin Saç Modelleri

Düğününüz için saç modeli seçerken gelinlik modelinin yanı sıra saç rengi ve şekli dikkate alınmalıdır. Sarı saçlı gelinler için model seçimi kolay gibi görünse de dikkat isteyen ve hataya yer olmayan bir seçim olacaktır. Özellikle esmerlerde daha uyumlu duran kıvırcık saçlar sarışınlarda zor seçimlere sebep olmaktadır. Düğün saç modelleri seçilirken de daha da dikkat edilmesi gerekmektedir. Ancak düz ve sarı saçlı kadınlardaysa düğün saç modeli seçimi daha kolaydır. Daha kolay olmasına rağmen yine de özen göstermek gerekecektir.

                                Kıvırcık saçlarda örgü modeli

Kıvırcık saçlarda örgü modeli
Kıvırcık saçlarda örgü modeli

Havalı bir görünüm yaratsa da düğün saç modeli seçilirken o havayı korumak gerekecektir. Saçları yarım toplayarak arkada kalan saçları normal örgü ya da kılçık örgüyle şekillendirmek bu havayı korumaya yardımcı olacaktır. Ancak örgü model düğün saç modeli olarak seçiliyorsa örgülerin belli olmasını da sağlamak gerekecektir.


Kıvırcık saçlarda bob kesim

Kıvırcık saçlarda bob kesim
Kıvırcık saçlarda bob kesim

Riskli bir model olan ancak uygulandığında cool ve şık bir görünüme sahip olabilirsiniz. Farklılık oluşturacak olan bob kesim saç modeli düğün saç modeli olarak rahatça kullanılan bir saç modelidir. Saçları şekillendirmek içinse köpükle bukleleri belirginleştirmek oldukça faydalı olacaktır.

 

Yarım at kuyruğu saç modeli

Yarım at kuyruğu saç modeli
Yarım at kuyruğu saç modeli

Özellikle uzun ve kıvırcık saçlara oldukça çok yakışan bu saç modeli rahatça kullanılabileceğiniz bir modeldir. Sarı saçların zarafetini oldukça göz önüne seren yarım at kuyruğu modeli özellikle sonbahar düğünleri için saç modeli olarak tercih edilebilir. Kıvırcık ya da düz saçlı olmak fark etmeksizin saçları dalgalandırıp yukarda kalan kısımları tepeden at kuyruğu yapıp bu modeli rahatça oluşturabilirsiniz. Cesur bir saç modeli olan yarım at kuyruğu modeli uzun ve sarı saçlara sahip kadınlar için kurtarıcı bir model olacaktır. Bu saç modeline ek olarak şık aksesuarlar kullanarak tamamlayıcı görüntü oluşturabilirsiniz.

                                Dağınık topuz saç modeli

Dağınık topuz saç modeli
Dağınık topuz saç modeli

Düğün için saç modeli seçiminde toplu bir görüntü oluşturmak isteyen sarı saçlı kadınlar için en iyi tercih kesinlikle dağınık topuz modeli olacaktır. Özellikle kakül ile işlendiğinde mükemmel bir görünüm sağlayabilirsiniz. Dağınık topuz modeli düz veya kıvırcık saç fark etmeksizin hoş bir görünüm yakalamanıza yardımcı olacaktır. Özellikle kıvırcık saçlı kadınlarda bukleleri belirginleştirip uygulandığında salaş ve sade bir görünüm beraber yakalanarak bir şıklık oluşturacaktır.

Küt kesim saç modeli

Küt kesim saç modeli
Küt kesim saç modeli

Özellikle düğün için radikal bir değişimle bir saç modeli oluşturmak tehlikeli olacaktır. Ancak bu değişimde küt saç modelini kullanmak aldığınız riske değecektir. Küt saç modeli özellikle sarı saçlı kadınlarda düğün saç modeli olarak rahatça kullanılabilir. Çünkü kıvırcık saçlar her daim kabarma eğilimi gösteren modellerdir.


Sahil dalgaları modeli

Sahil dalgaları modeli
Sahil dalgaları modeli

Özellikle deniz kenarında bir düğün yapılacaksa düğün saç modeli olarak sahil dalgaları tercih edilebilir. Doğal görünümünün yanı sıra cesur dekolteleri bulunan ve transparan gelinlik modelleriyle daha şık durmaktadır. Ayrıca saçınıza taç ya da parlak taşlara sahip bir aksesuar ile bir prenses havası yaratabilirsiniz.

 

 

Düğün Kategorisindeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER