25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaKadıncaHesaplamalarAnne Sütü İhtiyacı Hesaplama

Anne Sütü İhtiyacı Hesaplama

Anne Sütü İhtiyacı Hesaplama

Bu makalemizde bebeğinizin günlük anne sütü ihtiyacı konusunda siz meleklerimize elimizden geldiğince yardımcı olamaya çalışacağız. Hesaplama modülünden sizden istenilen bilgileri girdiğinizde bebeğinizin günlük anne sütü ihtiyacını öğrenebilirsiniz.

Anne sütü bebeğinizin alacağı tek doğal besindir. Bu nedenle bebeğinizin sağlıklı olarak beslenmesi için, hergün yeterli miktarda anne sütü alması gerektiğini unutmayınız.

Bebeğiniz Kaç Kilo?

Çalışan bir anne iseniz eğer bebeğinizin günlük anne sütü ihtiyacını karşılamanız gerekmektedir. Hesaplama yöntemi modülü bebeğinizin ihtiyacı olan anne sütünün miktarını hesaplamanıza yardımcı olacaktır.

Çalışan annelerin sütlerini göğüs pompası yardımıyla sağarak saklamaları gerekmektedir. İlk önce göğüs pompası kullanarak sütünüzü sağmanız ve anne sütü saklama poşetlerini kullanarak sütlerini sağıp bu poşetlerde buzdolabında saklamaları gerekmektedir.

Bebeğinizin bakımı yapacak olan kişinin bu sütleri bebeğe vermeden önce çok fazla ısıtmadan bebeğinizin içebileceği sıcaklıkta hazırlayıp bebeğe vermesi gerekiyor.

Böylelikle hem anne sütünün besin değeri çok fazla kaybolmaz ve bebeğinizin ihtiyacı olan anne sütü ihtiyacını sağlayabilirsiniz.

Anne sütünün az olduğu durumlarda bebeğinize en uygun olan takviye mamalarını kullanmanız sorun olmayacaktır. Çünkü anne sütünün yerini tutmasa da bu besin takviyeleri bebeğinin ihtiyacı olan tüm mineralleri sağlamaktadır.

Bebeğinizi ilk 6 ay boyunca anne sütü beslenmesi gerektiğini biliyorsunuz. Anne sütü ile beslenen bebeklerin gelişimlerini daha sağlıklı ve bağışıklık sistemlerinin daha güçlü olduğu bilinmektedir.

Sonuç olarak emziren annelerin beslenmelerine dikkat etmesi, süt arttırıcı besinler tüketmesi ve bolca su tüketmelidir.

Hesaplamalar bölümünde yer alan tüm hesaplama modüllerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER