Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir

0
364

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir

Bu yazımızda Vücut Tipine Uygun Gelinlik modeli nasıl seçilir kısaca bahsederek hazırlıkları bu ölçütte yapmanızı tavsiye ederiz. İnsanların vücut ölçüleri birbirinden değişik olup kalıplar halinde oluşmaktadır. Armut tip, Kum saati tipi, dikdörtgen tip, elma vücut gelinlik alımları sırasında kullanılacak vücut ölçülerinden sadece bazılarıdır.

Bir kadının en heyecanlı ve en mutlu günü olarak gösterilen düğün geceleri iyi bir şekilde programlandığı zaman uzun yıllar dilden dile aktarılmaktadır. Gelinleri bugünde uzun yıllar konuşturacak en önemli etmenlerden birisi de giyecekleri gelinlikler sayesinde olmakta.

Bilgilendirme : Gelinlik seçimine mümkün olduğunca az kişi ile gitmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü yanınızda gelen her kişi kendi fikrini beyan edeceğinden dolayı aklınız karışabilir.
Bu yüzden sizi tanıyan size dürüstçe fikrini beyan edeceğine inandığınız 3 yakın arkadaşınızı yanınıza alarak gelinlik seçmeniz sizin için en doğru yol olacaktır.

Armut Vücut Tipi Gelinlik Seçimi

Armut Vücut Tipi

Armut vücut tipi, daha çok ince bele ve geniş kalçalara, küçük ya da normal boyutlarda göğse sahip olan kadınlar için kullanılmaktadır. Bu tip içerisinde yer alan kadınlar daha çok ince belli olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Bu vücut tipine uygun kişiler daha çok etek kesimine önem vermeli, kalça ve omuzlarını orantılanmak için kayık yaka tarzında modeller tercih etmelidir. Önemli olan etmenin sadece etekteki püsküller olduğunu da unutmadan geçmeyiniz.

Kum Saati Vücut Tipi Gelinlik Seçimi

Kum Saati Vücut Tipi

Kum Saati Vücut Tipi daha çok beden ölçüleri 90-60-90 olan kişiler için belirtilen bir tip olarak karşımıza çıkmakta. Bu vücut tipinde beden ölçüleri gayet orantılı olup her gelinlik modelini rahatlıkla üstünde taşıyabilmekte. Bu vücut tipindeki gelin adaylarımız için V yaka gelinlik modellerini önerir, mevsim durumuna göre uzun kollu modelleri tercih etmenizi öneririz. Son zamanlarda bu vücut tipine uygun kişiler balık formundaki gelinlikleri tercih etmektedir.

Elma Vücut Tipi Gelinlik Seçimi

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir
Elma Vücut Tipi

Muhteşem bacaklar, düz bir kalça ve kalın bel Elma Vücut Tipinin en belirgin özellikleri arasında yer almakta. Bu vücut tipine sahip olan kadınların en belirgin özelliklerinden birisi de göğüslerin dolgun olmasından kaynaklanmakta. Elma Vücut tipli kadınlar, seçecek gelinlerinde daha çok bacaklarını ve göğüslerini vurgulamak için tercih yapmaları gerekmekte. Daha çok yırtmaçlı, V yaka modeller bu tip için oldukça uygundur.

Dikdörtgen Vücut Tipi Gelinlik Seçimi

Dikdörtgen Vücut Tipi

Geniş omuz, küçük göğüs, dar kalça bu vücut tipinin en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Bu tip için düz kesim gelinlik modelleri daha çok yakışmakta olup sıklıkla tercih edilmektedir. Cameron Diaz bu vücut tipi için örnek gösterilebilecek en ünlü kişidir. Dekolte seçimi bu gelinliğin önde gelen en önemli özelliklerinden birisidir.

Düğün kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.