25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaDüğünVücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir

Vücut Tipine Uygun Gelinlik Nasıl Seçilir

Bu yazımızda Vücut Tipine Uygun Gelinlik modeli nasıl seçilir kısaca bahsederek hazırlıkları bu ölçütte yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle insanların vücut ölçüleri birbirinden değişik olup kalıplar halinde oluşmaktadır. Armut tip, Kum saati tipi, Dikdörtgen tip ve elma vücut gelinlik alımları sırasında kullanılacak vücut ölçülerinden sadece bazılarıdır.

Bir kadının en heyecanlı ve en mutlu günü olarak gösterilen düğün geceleri iyi bir şekilde programlandığı zaman uzun yıllar dilden dile aktarılmaktadır. Gelinleri bugünde uzun yıllar konuşturacak en önemli etmenlerden birisi de giyecekleri gelinlikler sayesinde olmaktadır.

Bilgilendirme: Gelinlik seçimine mümkün olduğunca az kişi ile gitmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü yanınızda gelen her kişi kendi fikrini beyan edeceğinden dolayı büyük ihtimalle aklınız karışacaktır. Bu yüzden sizi tanıyan size dürüstçe fikrini beyan edeceğine inandığınız 3 yakın arkadaşınızı yanınıza alarak gelinlik seçmeniz sizin için en doğru yol olacaktır.

                                Armut vücut tipi gelinlik seçimi

Armut Vücut Tipi

Daha çok ince bele ve geniş kalçalara, küçük ya da normal boyutlarda göğse sahip olan kadınlar için kullanılmaktadır. Bu tip içerisinde yer alan kadınlar daha çok ince belli olmaları ile ön plana çıkmaktadır. Bu vücut tipine uygun kişiler daha çok etek kesimine önem vermelidir.


Kum saati vücut tipi gelinlik seçimi

Kum Saati Vücut Tipi

Beden ölçüleri 90-60-90 olan kişiler için belirtilen bir tip olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu vücut tipinde beden ölçüleri gayet orantılı olup her gelinlik modelini rahatlıkla üstünde taşıyabilmektedir. Bu vücut tipindeki gelin adaylarımız için V yaka gelinlik modellerini öneriyoruz. Ancak düğün tarihindeki mevsim durumuna göre uzun kollu modelleri tercih etmenizi öneririz. Son zamanlarda bu vücut tipine uygun kişiler balık formundaki gelinlikleri tercih etmektedir.

 

Elma vücut tipi gelinlik seçimi"<yoastmark

Muhteşem bacaklar, düz bir kalça ve kalın bel en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Bu vücut tipine sahip olan kadınların en belirgin özelliklerinden birisi de göğüslerin dolgun olmasından kaynaklanmakta. Bu yüzden gelinlik modelinde daha çok bacaklarını ve göğüslerini vurgulamak için tercih yapmaları gerekmekte.

                                Dikdörtgen vücut tipi gelinlik seçimi

Dikdörtgen Vücut Tipi

Geniş omuz, küçük göğüs, dar kalça bu vücut tipinin en belirgin özellikleri arasında yer almaktadır. Bu tip için düz kesim gelinlik modelleri daha çok yakışmakta olup sıklıkla tercih edilmektedir. Dekolte seçimi bu gelinliğin önde gelen en önemli özellikleri arasında yer almaktadır.

 

 

Düğün kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER