25 Haziran Salı 2024
AnasayfaBebekBebeğimin İlk Oyuncağı

Bebeğimin İlk Oyuncağı

Bebeğimin İlk Oyuncağı

Son zamanlarda çocuk sağlığı ve çocuk gelişimi uzmanları bebeğimin ilk oyuncağı ne olmalı ile alakalı araştırmalar yapıyor. Oyun tüm zamanlar boyunca her çocuk üzerinde bir öğrenme etkisi yaratır. Oyunla beraber her çocuk yeni bir tecrübe yeni bir olay ve uyarılarla gelecekteki zekâsının gelişimine gücüne ve yaratıcılığına adım atar. Bu şekilde çoğu ebeveyn kendi bebeklerine bir oyuncak seçimi yaparken oyuncağın sadece güzel olduğuna eğlendirici olması gerektiğini bakmamaları gerekir.

Oyuncağın her açıdan sağlıklı güvenli ve bebeklerin zihin gelişimleri üzerinde de yararlı etkileri bulunmasına özen göstermeleri daha iyi olacaktır. Bebeklere oyuncak alımı yapılırken ilk bir ayda bebek henüz annenin sesini tanır. Bebeklere 2 ve 3 aydan sonra minik oyuncaklar alınabilirsiniz. Ayrıca bebekler anne sesini daha yeni tanımaya başladığı için müzikli bir oyuncak seçimi de çocuğun zihin ve ruh gelişimine katkıda bulunacaktır.

Bebeklerle hangi oyunlar oynanabilir?

Her yeni doğan bir bebek için anne daima her şeyden ön plandadır. Çünkü bebek annesini durmadan yanında isteyerek kendini daha güvenli ve daha rahat hisseder. İlk aylarda bebeklerle herhangi bir oyun oynamayabilir. Çünkü ilk aylarda bebeklerin anneyle sıkı bir göz teması ilişkileri olmalıdır.

Bebeklerde oyuncak seçimi yapılırken dikkat edilmesi gerekenler

Çoğu anne bebeğimin İlk oyuncağı konusunda satın aldığında nelere dikkat etmesi gerektiğini merak ediyor. Çoğu uzman bebeklere oyuncak alındığında çok küçük parça içeren oyuncakları tercih ettirmiyor. Çünkü bu oyuncaklarla oynayan bebekler fark etmeden ağızlarına küçük parçaları götürebiliyor. Son zamanlarda çoğu anneler bebekleri için onun sakinleşmesini ve dinlendirecek müzikli oyuncakları tercih ediyor. Uzmanlar da ilk 1 yaşına kadar çocukların eğitici tarz oyuncaklarla oynatılmasını söylüyor.

Bebek Gelişimi bölümümüzde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER