Gerçekten Aşık Mısınız?

0
378

Gerçekten Aşık Mısınız?

Belki de cevabını hem bildiğimiz hemde bilemediğimiz soruyla karşı karşıya kaldığımız Acaba Gerçekten Aşıkmıyım durumu bazen içerisinden çıkılmaz bir duruma dönüşmektedir.

Aşk en kutsal duygulardan biridir. Aşkı anlamak için mutlaka âşık olmak gerekir. Âşık olmayan kişiler bu duyguyu ayırt etmede zorlanabilirler. Bu nedenle bu duygunun tarifi zor ve kişiden kişiye farklılık gösterir. Âşık olan kişilerin aşkı tarif ederken kurduğu cümleler farklı olsa da yaşadıkları duygular genellikle aynıdır. Âşık olmayan insanlar bazı duyguları aşkla karıştırabilirler fakat bu duyguyu yaşayan insanlar diğer duygulardan rahatlıkla ayırt edebilirler.

Âşık olan insanların en tipik ve ortak cümleleri arasında kalplerinin hızlı atması ve ayaklarının yerden kesilmesi yer alır. Genellikle kalplerinin duracakmış gibi olduğunu, âşık oldukları kişiyi gördüklerinde ayaklarının yerden kesildiğini ve o kişiden başka kimseyi düşünmediklerini söylerler. Âşık olan insanların kurduğu cümleler arasında en çok dikkat çekeni ise onsuz nefes alamayacakmış gibi hissetmeleridir.

İnsanların gerçekten âşık olduğunu anlayabilmeleri için bu duyguları yaşamış olması gerekir. Bu duyguları yaşamayan insanlar gerçekten âşık olmamışlardır. Aşk duygusu yaşanıldığında diğer duygulardan kolaylıkla ayırt edilebilecek kadar güçlüdür. Bu nedenle kolaylıkla ayırt edilebilir.

Aşk ve Hoşlanma Birbirleri İle Karıştırılabilir

Aşk ve hoşlanma duygusu bazen birbirleri ile karıştırılabilir. Özellikle âşık olmayan insanlar bazen hoşlanma duygusunu aşkla karıştırabilirler. Bu durum günümüzde sıklıkla yaşanan bir durumdur. Gerçek aşk duygusunu hiç tatmamış ve yaşamamış insanlar bu duyguyu yaşamayı beklerler ve âşık olacakları kişiyi ararlar. Âşık olacakları insanı ararken bazen hoşlantı yaşayabilir ve bu durumu aşkla karıştırabilirler.

Aşk ve hoşlanma duygusunun birbirine karışmasının en temel nedeni bu durumdur. İnsanların bu duyguyu karıştırmamaları için kendilerini iyi tanımaları ve hissettikleri duygudan emin olmaları gerekir. Özellikle kalplerinin sesini iyi dinlemeleri gerekir. İnsanların âşık olup olmadıklarını kalp sesleri söyler.

Aşk Ve Bağlanma Duygusu

Aşk ve bağlanma duygusu sıklıkla yaşanan bir durumdur. Bazen insanlar bu duyguları karıştırabilirler. İlişkiler bazen bağımlılık haline gelebilir. İnsanların birbirleri için alışkanlık haline gelmesi ilişkiler de istenilen bir durum değildir. Alışkanlık ve bağımlılık haline gelen ilişkiler heyecanını yitirmiş ilişkilerdir. Bu durum ilişkilerde istenmeyen ve ilişkilerin bitmesine neden olan bir durumdur.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.