23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaBebekDoğum Fotoğrafçısı Seçimi

Doğum Fotoğrafçısı Seçimi

Doğum Fotoğrafçısı Seçilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Doğum fotoğrafçısı, anne ile bebeğin ilk buluşmasını ölümsüzleştiren, büyük kavuşmaya giden o sürecin her anının karelendiği kutsal mesleklerden bir tanesidir. Herkes doğum fotoğrafçılığının ilk başta çok kolay bir iş olduğunu düşünür. Fakat işin içine girince kısa bir sürede öyle olmadığını anlarsınız. Bu yüzden doğum fotoğrafçısı seçimi konusunda dikkat etmeniz gereken hususları sizler için hazırladık.

Günümüzde doğum fotoğrafı çeken pek çok kişi bulunmaktadır. Fakat bu alanda gerçekten kariyer yapmak isteyen biri büyük bir özveride bulunmanın yanı sıra çok titiz çalışmalıdır. Artık aileler de doğum fotoğrafçısı seçimi konusunda çok hassas davranıyor. Özellikle de konu doğum anı olunca gösterilen hassasiyet iki katına katlanıyor. İnternette bu konu ile araştırma yaparken bu konuda profesyonel derecede işini yaptığına inandığım birisinin sitesine rastladım. Sizlerde etrafınızda daha önce doğum fotoğrafçısı ile çalışmış olan yakınlarınızdan tavsiye alabilirsiniz. Ya da internette araştırma yaparak en doğru seçimi yapabilirsiniz.

Peki, doğum fotoğrafçısı seçilirken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlar nelerdir? İşte sizin için listeledik!

  • Doğum fotoğrafçısı seçerken şüphesiz en önemli husus fotoğrafçının bu alanda deneyimi olup olmadığı… Anne ve baba fotoğrafçıyla bir araya gelip daha önceki yaptığı çalışmaları mutlaka değerlendirmelidir.
  • Doğum fotoğrafçısı işini kaliteli yapmasının yanı sıra bu konu hakkında bilgi sahibi olmalıdır. Ayrıca fotoğrafçının anne ile kurduğu iletişim de oldukça önemlidir. Çünkü doğum esnasında sadece bir fotoğrafçı değil aynı zamanda annenin psikolojik destekçilerinden birisidir. Unutmamalıyız ki her şeyden önce insanız ve yaşam mücadelesi veren birine karşı manevi olarak destek çıkılmalıdır.
  • Elbette anne adayının hisleri de çok önemli… Şüphesiz anne adayı kendine hangi fotoğrafçıya daha yakın hissedip rahat ediyorsa mutlaka tercihini ondan yana kullanmalıdır.
  • Doğumlar sezaryen olmakla birlikte ani gelişebilen normal doğumlarda olabilir. Bu yüzden doğum fotoğrafçısının telefonu 7/24 açık olmalıdır. Sorun çıkması halinde mutlaka ikinci ve üçüncü alternatif sunan fotoğrafçılarla anlaşmak en mantıklı seçim olacaktır.

Bebek hazırlığı bölümümüzde yer alan diğer makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER