25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaBebekBebek Yatağının Kalitesi Nasıl Olmalı

Bebek Yatağının Kalitesi Nasıl Olmalı

Bebek Yatağının Kalitesi Nasıl Olmalı?

Yeni doğmuş bir bebeğin cildi oldukça hassas yapıya sahiptir. Bu yüzden mümkün olduğunca bebek yatağı seçimi konusunda dikkatli davranmalıyız. Özellikle bebeğinizin yatacağını düşünürseniz eğer bir tık daha kalitesine özen göstermelisiniz. Bebek yatağının kalitesi özellikle dikkat etmemiz gerekir. Çünkü sağlıklı bir uyku demek sağlıklı mutlu bebekler demektir. Mutlu bebekler demek aile yaşantısının huzurlu geçmesini sağlar. Bu da zamanla sağlıklı bireylerin oluşmasına katkıda bulunur. Bebek yatakları ne sert ne de yumuşak olmamalıdır. Orta sertlikte yataklar tercih edilmelidir.

Bebek yatağı nasıl olmalı?

Öncelikle nevresim takımı muhakkak pamuktan olmalı. Aksi taktirde egzama gibi rahatsızlıklara sebebiyet verebilir. Sert, vücudu kaşındıran ya da vücuda batacak cinsten tekstil ürünleri tercih edilmemelidir. Döşek, battaniye bunlar da pamuktan olmalıdır.
Terletme yapmayan, sentetik kumaştan üretilmeyen tekstil ürünleri tercih etmek gerekir. Aksi halde terler bebek ve bebeği rahatsız eder. Belki de bu ter bebeğinizi hasta olmasına neden olacaktır. Bebek yatağı sert olmaması gerekir. Düz yapılmalıdır. Bebeğin ölçüleri baz alınarak doğru ölçülerde olmalıdır.

Yatak yapımında kullanılan malzemeler doğru malzeme olmalıdır.

Yeni doğan için yaklaşık ilk dört ay için park yatak tercih etmek gerekir. Ama 2 yaşından sonra kendi yatak karyolasına geçmelidir. Kenarları sivri olmamalı. Köşeleri bebeğe zarar verecek cinsten olmamalı. Ayrıca kullanılan boya da mümkün olduğunca doğal boya olmalı. Aksi taktirde alerjik reaksiyonlar gösterilebilir.

Yatak seçerken neler yapabiliriz?

Yatak seçiminde eğer bilgimiz yok ise araştırma yapmalıyız. Gerekirse tek tek satıcılara danışmalıyız. Ya da tecrübe sahibi birileriyle bu konuda yardım istemeliyiz. Onların tecrübesi ve yapılan araştırmalar bizleri doğru sonuca elbette ki ulaştıracaktır. Unutmayalım ki bu çabalarımızın hepsi bebeklerimizin sağlıklı ve mutlu uyku uyuyabilmesi içindir.

Bebek hazırlığı bölümümüzde yer alan diğer makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER