28 Haziran Salı 2022
AnasayfaKadıncaMenepozErken Menepoza Karşı Önlemler

Erken Menepoza Karşı Önlemler

Erken Menepoza Karşı Önlemler

İlk olarak şunu bilmelisiniz ki her yetişkin bayanın mutlaka menepoz dönemine girecektir. Bu olay kişinin genetik yapısına, yaşam şartlarına, sağlıklı beslenme ve kendine özen göstermesine göre bu başlangıç süresi değişkenlik gösterebilir.

Sağlık sorunları nedeniyle erken menepoza girebilme durumunuz söz konusu olabilir. Bu kişinin elinde olmayan nedenlerden dolayı yaşanabilecek bir durumdur.

Sağlıklı bir bayanın bu dönemi nasıl karşılayacağı ve nasıl erken menepoza girmeyi yavaşlatacağını tamamen kendi elinde olabilir.

Her ne kadar kadının menepoza girme yaşını anne veya yakın akrabalara ( Kız kardeş, Teyze) bağlı olduğu bilinsede önemli olan kadının bu döneme sağlıklı bir şekilde girmesi ve sağlıklı bir şekilde hayatını devam ettirmesidir.

Erken Menepoza Karşı Alınabilecek Önlemler

Menepoz dönemini geciktirmek veya durdurmak kesinlikle söz konusu olmadığından dolayı önemli olan bu dönemi nasıl sağlıklı bir şekilde geçirebileceğini sağlamak olacaktır.

Erken menepozu tetikleyen unsurların başında Sigara ve Stres gelmektedir. Bunu izleyen unsurlar sırasıyla beslenme ve yaşam koşulları gelmektedir.

Menepoza girme yaşını erkene alan bu unsurlardan uzak durmalı veya şartlarınızı iyileştirmeye özen göstermelisiniz.

Menepozun kadınlar üzerinde gözüken en büyük şikayetlerden biri olan kemik erimesine karşı önlem alınmalı ve sağlıklı bir şekilde beslenip yaşam koşullarında değişikliğe gitmelisiniz. Kemik erimesi rahatsızlığı menepoz döneminde görülen en büyük rahatsızlık olup menepoz dönemine girmeden önce dikkat edilmesi gereken en önemli durumdur.

Her zaman yazılarımızde belirttiğimiz gibi menepoz dönemi bir son değil yeni bir başlangıçtır. Menepoz kesinlikle bir hastalık değil sağlıklı bir bayanın yaşacağı normal bir dıurumdur.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER