Uzun Süre Orgazm Olmanın Yolları

0
437

Uzun Süre Orgazm Olmanın Yolları

Cinsel ilişkide mutlu olmanın yolları doğru pozisyonları bilmek kadar kendinizi orgazma hazırlamaktan da geçmektedir. Eşlerin hangi pozisyonlarda ve hangi durularda zevk alacağını bilmek, mutlu cinsel birleşmenin anahtarıdır. Eşlerin bu konuda saygılı davranması ve birbirlerinin isteklerine önem vermesi gerekir. Sizlere kendinizi Uzun Süre Orgazm Olmanın Yolları  konusunda daha detaylı bilgi sunalım;

Kendinizi cinsel birlikteliğe hazırlayın;

Cinsel ilişkiden zevk almak için beyin olarak kendiniz adapte etmeniz gerekir. Ancak fiziksel olarak da hazır olmalısınız. Birliktelik için özel bölgelerinizi de hazırlamalı, rahat etmelisiniz. Özel bölgeleri temizlemek, güzel kokular sürmek, beğendiğiniz iç çamaşırlarını giymek, bu hazırlıklardan bazılarıdır. Kendinizi hem ruhsal hem de fiziksel olarak cinsel ilişkiye hazır hissetmeniz, daha kolay orgazma ulaşılmanıza yardımcı olur.

Kendinizi sevin;

Kolay orgazma ulaşabilmek için kendinizi nasıl gördüğünüz de önemli. Şişman ya da zayıf olmanız ya da selüloitlerinizin olması orgazm olmanıza engel değil. Burada önemli olan nokta kendinizi sevmeniz. Görüşünüzle ilgili sorunlarınız olsa da kendinizi rahat hissediyorsanız, özgüveniniz de artacaktır. Cinsel ilişki sırasında kendinizi partneriniz yerine koyabilir ve kendinizle birlikte olmanın nasıl hissettirdiği hayal edebilirsiniz. Bu sayede daha kolay orgazma ulaşırsınız.

Rahatlayın;

Partnerinizle birlikte yatağa girdiğinizde kendinizi yüzüyormuş gibi hissedebilir ya da rahatladığınız bir anı düşünebilirsiniz. Tüm vücudunuzun rahatladığını hissetmek, o birlikten haz almanızı kolaylaştıracaktır. Rahatlamak için zorlandığınız bir gündeyseniz, bir kadeh alkol alabilir ve kendiniz hazır hissettiğinizde ilişkiye başlayabilirsiniz.

Pelvik güçlendirme egzersizleri yapın;

Kegel egzersizleri, pelvik tabanın güçlenmesini sağlar ve cinsel ilişki sırasında daha kolay orgazm olmayı kolaylaştırır. Cinsel birlikteliğinizden daha fazla haz almak istiyorsanız bu egzersizleri düzenli olarak yapabilir ve daha kolay orgazma ulaşabilirsiniz. Bu egzersizler aynı zamanda idrar tutuma zorluğu yaşayanlar için de kurtarıcı olabilir. Pelvik taban kaslarının güçlenmesini sağlayan bu egzersizler ile hayatınızı çok daha kolay hale getirebilirsiniz. Bu egzersizleri aşağıdaki kurallara uyarak yapabilirsiniz;

  • Kegel egzersizlerine başlarken mesanenin boş olmasına özne göstermelisiniz.
  • Oturarak, uzanarak ya da ayaktayken bile yapabileceğiniz bu egzersize, vajinadaki kaslarınızı sıkarak başlayın. Tıpkı bir tampon sıkışıyormuş gibi kasların kasılıp gevşemesini sağlayın.
  • Egzersize 10 kısa sıkma hareketiyle başlayın. Ardından 10 uzun sıkma ile devam edin ve 10 adet kısa sıkma hareketi ile sonlandırın. Uzun sıkma hareketinde her bir sıkma için 10 saniye bekleyin.
  • Kasma hareketini yaparken, kaslarınızı tam olarak gevşek bıraktığınızdan emin olan ve ardından tekrar kasın.
  • Bu egzersizler ile istediğiniz sonuca ulaşabilmek için düzenli olarak yapmanız gerekir. Egzersizleri en az 1 ay süreyle, düzenli olarak yapmayı unutmayın.

Cinsellik kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.