26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaKadıncaCinsellikUzun Süre Orgazm Olmanın Yolları

Uzun Süre Orgazm Olmanın Yolları

Uzun Süre Orgazm Olmanın Yolları

Cinsel ilişkide mutlu olmanın yolları doğru pozisyonları bilmek kadar kendinizi orgazma hazırlamaktan da geçmektedir. Eşlerin hangi pozisyonlarda ve hangi durumlarda zevk alacağını bilmek, mutlu cinsel birleşmenin anahtarı olduğunu unutmayınız. Eşlerin bu konuda saygılı davranması ve birbirlerinin isteklerine önem vermesi gerekir. Sizlere kendinizi Uzun Süre Orgazm Olmanın Yolları konusunda daha detaylı bilgi sunalım.

Kendinizi cinsel birlikteliğe hazırlayın;

Cinsel ilişkiden zevk almak için beyin olarak kendiniz adapte etmeniz gerekir. Ancak fiziksel olarak da hazır olmalısınız. Birliktelik için özel bölgelerinizi de hazırlamalı, rahat etmelisiniz. Özel bölgeleri temizlemek, güzel kokular sürmek, beğendiğiniz iç çamaşırlarını giymek, bu hazırlıklardan bazılarıdır. Aynı zamanda kendinizi hem ruhsal hem de fiziksel olarak cinsel ilişkiye hazır hissetmeniz, daha kolay orgazma ulaşılmanıza yardımcı olur.

Kendinizi sevin

Şişman ya da zayıf olmanız ya da selüloitlerinizin olması orgazm olmanıza engel değil. Burada önemli olan nokta kendinizi sevmeniz. Görüşünüzle ilgili sorunlarınız olsa da kendinizi rahat hissediyorsanız, özgüveniniz de artacaktır. Cinsel ilişki sırasında kendinizi partneriniz yerine koyabilir ve kendinizle birlikte olmanın nasıl hissettirdiği hayal edebilirsiniz. Bu sayede daha kolay orgazma ulaşırsınız.

Rahatlayın

Partnerinizle birlikte yatağa girdiğinizde kendinizi yüzüyormuş gibi hissedebilir ya da rahatladığınız bir anı düşünebilirsiniz.

Pelvik güçlendirme egzersizleri yapın

Kegel egzersizleri, pelvik tabanın güçlenmesini sağlar ve cinsel ilişki sırasında daha kolay orgazm olmayı kolaylaştırır. Cinsel birlikteliğinizden daha fazla haz almak istiyorsanız bu egzersizleri düzenli olarak yaparak daha kolay orgazma ulaşabilirsiniz. Pelvik taban kaslarının güçlenmesini sağlayan bu egzersizler ile hayatınızı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Bu egzersizleri aşağıdaki kurallara uyarak yapabilirsiniz;

  • Kegel egzersizlerine başlarken mesanenin boş olmasına özen göstermelisiniz.
  • Oturarak, uzanarak ya da ayaktayken bile yapabileceğiniz bu egzersize, vajinadaki kaslarınızı sıkarak başlayın. Tıpkı bir tampon sıkışıyormuş gibi kasların kasılıp gevşemesini sağlayın.
  • Egzersize 10 kısa sıkma hareketiyle başlayın. Ardından 10 uzun sıkma ile devam edin ve 10 adet kısa sıkma hareketi ile sonlandırın.
  • Kasma hareketini yaparken, kaslarınızı tam olarak gevşek bıraktığınızdan emin olan ve ardından tekrar kasın.
Son olarak cinsellik kategorimizde yer alan tüm makalelerimiz bilgi amaçlı olup, tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Kendi sağlığınız için mutlaka doktorunuza kontrole gitmelisiniz.

Cinsellik kategorisinde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER