25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaDekorasyonMutfakBüyük Mutfaklar için Dekorasyon Önerileri

Büyük Mutfaklar için Dekorasyon Önerileri

Büyük Mutfaklar için Dekorasyon Önerileri

Büyük ev, Büyük mutfak… Evinizin kullanım alanı ne kadar büyük olursa dekorasyon sorunu da o kadar büyük oluyor…. Büyük Mutfaklar için Dekorasyon Önerileri yazımızda değineceğimiz hususlar siz meleklerimizin mutfağınızın dekorasyonu konusunda sizlere böylelikle büyük kolaylıklar sağlayacağına eminiz.

Fakat büyük bir mutfağa sahip olan bayanlar için mutfağınızın dekorasyonu biraz masraflı olacaktır. Bu yüzden eşyaların modern, spor ve üstelik günümüz moda trendine uygun olması mutfağınıza biraz daha farklılık getirecektir.

Aynı zamanda alışa gelmiş mutfak dolapları yerine fonksiyonel dolaplar tercih edilmeli ve mutfakta kullanacağı fırından tutun da buzdolabına kadar her ince ayrıntıya dikkat edilmelidir.

Büyük Mutfaklar İçin Dekorasyon Önerileri

Artık büyük mutfaklarda genellikle orta bölüme fırın veya yemek masası koyabilirsiniz. Özellikle mutfağınızın duvarlarında seçeceğiniz boyanın rengi mutlaka mutfak eşyalarına uygun bir renk olmalıdır. Bu yüzden mutfak mobilyalarının modern ve estetik ürünlerden seçilmesi mutfağınıza ayrı bir hava katacaktır.

Klasik mobilya seçimi mutfağınızda kullanacağınız beyaz eşyalar veya diğer elektrikli eşyalar ile uyumlu olması biraz zor olacaktır. Çünkü ahşap malzeme ile metal ürünlerin uygun bir şekilde kombin sağlanması oldukça zor bir durumdur.

Bundan dolayı klasik mutfaklarda beyaz eşyaların gömmeli sistem dediğimiz şekilde yapılması hatta ön taraflarında mutfağınızın modeline uygun kapaklar ile kapatabilirsiniz.

Ev hanımlarının mutfakta geçirdikleri zaman gözönüne alındığında, bu nedenle mutfağınızın ferah ve kullanışlı olması gerekmektedir. Bu yüzden mutfak dekorasyonunda çok eşya kullanmak yerine modüler ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bu yüzden ilk olarak mutfak mobilyanıza uygun aksesuar seçimine dikkat etmelisiniz. Bununla birlikte aydınlatmada kullanacağınız avize veya lambaların seçiminde mutfağınızda kullanacağınız mobilyalara uygun şekilde seçilmesi gerekiyor. Çünkü aksesuar seçiminde yapacağınız yanlış seçim mutfağınızın tüm dekorasyonunu silip atabilir. Bu yüzden aksesuar seçiminde çok fazla abartılı olmayan basit, bir o kadar şık ürünlerden tercihinizi yapmalısınız.

Güneş ışığından faydalanmak için perdelerin klasik perde yerine stor veya zebra perde olarak tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, mutfağınızın dekorunda perdenin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Zemin kaplamasında ahşap bir ürün kullanacaksanız eğer bu yüzden, suya dayanıklı malzeme seçmelisiniz. Granit kaplama kullanacaksanız malzemenin özellikle yukarıdan gelecek olan ışığı yansıtmaması için mat olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu nedenle 60×60 ebatlarında ürün seçilmesi mutfağınıza ayrı bir hava katacağına emin olabilirsiniz.

Son olarak sizlere fikir vereceğine inandığımız modern ve klasik mutfak dekorasyon örneklerini meleklerimiz için paylaşıyoruz.

Mutfak kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

Sonraki içerik

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER