12 Temmuz Cuma 2024
AnasayfaKadıncaTüp Bebekten Korkmayın

Tüp Bebekten Korkmayın

Tüp Bebekten Korkmayın

Bazı bilgiler sonucu tüp bebek yaptıranların bazı hastalıklara yakalandığı, çocuklarında bazı fiziksel bozuklukların meydana geleceği gibi sözler ortaya atılıyor. Oysaki tüm bu bilgiler yanlış olup, tüp bebek tedavisinin normal bir hamilelik sürecinden farklı olmadığı açıklanmıştır o yüzden Tüp Bebekten Korkmayın.

Bu nedenle çocuğu olmayanlar tüp bebek yaptırmaktan kesinlikle korkmamalıdırlar. Ayrıca tüp bebek ile normal hamilelik süresi arasında herhangi bir fark bulunmadığından dolayı, insanlar gönül rahatlığı ile ve sağlıklı bir şekilde tüp bebeklerini yaptırabilirler. Böylece bu yöntem sayesinde çocuk sahibi olamayan kişilere tıbbi destek verilerek kolay bir şekilde çocuk sahibi olmalarına yardımcı olunur.

Tüp Bebek Tedavisinde Kullanılan İlaçlar Kansere Neden Olmuyor

Tüp bebek tedavisinde bazı yanıltıcı bilgiler nedeniyle tedavide kullanılan ilaçların yan etkisinin bulunduğu ve bu nedenle bu ilaçların kansere yol açtığı söyleniyor. Oysaki tüp bebek tedavisine başlamak isteyen anne adayları kullanılan bu ilaçlardan kesinlikle korkmamalıdırlar. Çünkü yapılan araştırmalara göre kullanılan ilaçların anne sağlığına herhangi bir zararı bulunmadığını açıklanmıştır. Tedavi esnasında kullanılan ilaçlar herhangi bir kanser hastalığına veya menopoza girme gibi durumları meydana getirmiyor. Bu nedenle kullanılan ilaçlardan herhangi bir ciddi hastalık söz konusu değildir. Bu nedenle anne adayları tüp bebekte kullanılan ilaçlar konusunda kesinlikle endişeye kapılmamalı.

Neden Tüp Bebek Tedavisi?

Tüp bebek tedavisi, üremeye yardımcı olan tedaviler arasında en yaygın olanıdır. En alternatif yöntemler arasında yer alan tüp bebek tedavisi sayesinde sağlıklı bir çocuk dünyaya getiriyorlar. Tüp bebek tedavisinin tercih edilme sebepleri arasında, ekonomik ve kolay uygulanabilir tedavi olması yer alıyor. Bu gibi nedenlerden dolayı tüp bebek tedavisi en çok tercih edilen tedaviler arasında yer alıyor.

Anne adayının yaşı gibi unsurlar söz konusu olduğundan ileri yaşlardaki bazı kadınlara tüp bebek uygulanamayabilir. Bu nedenle tüp bebek yaptırmak isteyenler, yaş gibi özelliklere dikkat etmelidirler.

Tüp Bebek Yönteminde Kullanılan İlaçların Yan Etkisi Varmı?

Normal hamilelik sürecinde olduğu gibi tüp bebek tedavisinde de ilaçların bazı yan etkileri bulunuyor. Bu yan etkiler arasında;

  • Karın ağrısı
  • İğne yapılan yerde görülen kızarıklık
  • Yorgunluk ve halsizlik durumları
  • Ruh halinde değişimler
  • İlaçlara karşı alerjisi olanlara alerjik cevaplar vermesi

Bu yan etkiler geçici olduğundan dolayı, anne adayları sağlıklı bir şekilde çocuklarını dünyaya getiriyorlar. Böylece anne adayları hem kendilerini hem de çocuklarını koruyorlar. Bu nedenle tüp bebek yaptırırken doktorunuzun verdiği ilaçları güvenle kullanmalısınız.

Tüp Bebek kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER