25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaSözSöz ve Nişan Merasimi Bir Arada

Söz ve Nişan Merasimi Bir Arada

Söz ve Nişan Merasimi Bir Arada

Evlilik, birbirini seven mutlu çiftler için aynı yastığı baş koymanın başlangıcıdır. Bu başlangıca ilk adım olarak söz, ardından nişan merasimi gelir. Günümüzde ise artık gittikçe değişen yaşam tarzı ve koşullar söz ve nişan merasimi bir arada yapmaya elverişli hale getirmektedir. Fakat söz ve nişan merasimi bir arada yapılacaksa kızın babasından adetlerimize göre kız istenmelidir.

Söz ve nişan merasiminin bir arada yapılması

Genelde söz ve nişan kız istemenin sonunda kız evinde yapılmaktadır. Bu yüzden davetlilere sunulacak olan pasta, kuruyemiş, içecek gibi hazırlıklar bir gün öncesinden hazır olmalıdır. Söz ve nişan bir arada yapıldığından dolayı nişan yüzüğü özenle seçilir. Çiftler bir araya geldiğinde, büyük bir özenle süslenmiş makas, tepsi ve çok önem arz edecek nişan yüzüklerini takmak için öncesinde mutlu ve güzel evlilik yapmış olan bir aile büyüğü tarafından yüzükler takılır ve nişan gerçekleşir.

Söz hazırlıkları

Bunun için erkek tarafı ve kız tarafı için üzerlerine düşen görevler bulunmaktadır. Bunlardan ilki kız isteme merasimidir. Erkek tarafı söz kesme zamanı için alması gerekenleri aynı zamanda nişan merasimi içinde ayarlaması gerekir. Yani Erkek tarafının, söz pastası, söz çiçeği, söz çikolatası ve söz bohçası işlemleri vardır. Bununla beraber kız tarafının da erkek tarafı için yapması gereken hazırlıkları bulunmaktadır. Söz ve nişan merasimi bir arada yapılacağından, söz pastası yerine ikisini kapsayacak güzel bir söz ve nişan pastası seçilmelidir. Aynı zamanda çikolatası ve tepside hazır olmalıdır. Yapılması gereken hazırlıklarda ise söz için yapılması gereken alışverişler, nişan alışverişiyle birlikte yapılmalıdır. Bunlardan bazılarını kız tarafının damat adayı için alması gereken nişan bohçasına eklerler. Bunlar, pijama takımı, parfüm, terlik, tıraş takımı, iç çamaşırı takımı, çorap gibi, gelin için ise, gecelik, iç çamaşırı, pijama takımı, makyaj malzemeleri takımı set halinde alınır.

Söz kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Önceki içerik
Sonraki içerik

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER