23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaSözSöz Masası Nasıl Olmalı

Söz Masası Nasıl Olmalı

Söz Masası Nasıl Olmalı?

Aileler tanıştıktan sonra sıra söz kesme gününü kararlaştırmaya geldiyse, söz masasının süslenmesine ilişkin kafalarda pek çok soru var demektir. Aslında söz masası ile nişan masası süsleme arasında çok fark yoktur. Eğer söz ve nişan birlikte yapılmayacaksa söz masası nişan masasına kıyasla daha sade bir şekilde dekore edilmelidir.

Söz kesme, genel olarak kız isteme töreni ile beraber kız evinde yapılması uygun olacaktır. Söz kesme törenini evde yapmak isteyenler için söz masasının nasıl süslendiğine birlikte bakmaya ne dersiniz?

Genellikle söz masalarında; söz yüzüklerinin içinde bulunduğu tepsi, çeşit çeşit ikramlar, söz pastası ve bardaklar yer alır. Bunlara ek olarak çeşitli süsleme malzemeleri kullanılarak masanın dekorasyonu tamamlanır. Söz masasını hazırlama aşamasına geçmeden önce nişan ve düğünde olduğu gibi bir renk konsepti belirlemek işleri yeterince kolaylaştıracaktır.

Söz konseptini ise özellikle sözün yapılacağını mevsimi göz önünde bulundurarak belirleyebilirsiniz. Mesela söz kesme töreniniz sonbahar mevsiminde gerçekleşecekse, sarı ve kahverengi tonlarından seçebilirsiniz. Kış mevsiminde yapmayı planlıyorsanız kırmızı, beyaz ya da bordo renginden yararlanarak evde söz masasının çok rahat bir şekilde süsleyebilirsiniz. İlkbahar ve yaz mevsimlerine yakışan renkler ise şüphesiz yeşil, pembe ve kırmızıdır.

Söz Masasını Süslemek İçin Malzemeler

Konsept uyumlu ve şık bir söz masası örtüsü seçimine dikkat etmelisiniz. Masa üzerine konsepte uygun olan masanın aydınlatması için küçük mumluklar masayı süslemek için kullanılabilen malzemelerdendir.

Ayrıca söz malzemeleri arasında iki katlı ikramlıklar, söz pastasını koymak için supla tabaklar sayılabilir. Eğer konsept rengi olarak pembe tercih edilmiş ise aynı tonlarda çiçekler söz masasına eşsiz bir güzellik katacaktır. Birde beyaz örtülü sade bir masa sayesinde uyum sağlamak mümkündür.

Söz kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Önceki içerik
Sonraki içerik

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER