Siyah Banyo Modelleri

0
229

Siyah Banyo Modelleri

Beyaz, mavi ve pembe ağırlıklı banyolardan sıkılmadınız mı? Değişiklik yapmaya ne dersiniz. Siyah Banyo Modelleri makalemizi okuduktan fikrinizin nasıl değiştiğini göreceksiniz.

Genellikle banyo ve wc’lerde hep beyaz veya pembe, mavi tondaki renklerd tonlar kullanılır. Bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Bazılarımız beyazın temizliği yansıttığından bazılarımız ise beyazın şık durduğundan kaynaklanarak beyazı kullanır.

Peki, biraz klasik çizginin dışına çıkarak banyonuzda siyah rengi kullanmaya ne dersiniz?

Siyah rengi banyoda kullanmanın cesaret isteyen bir iş olduğunu biliyoruz. Siyah rengin banyoları ne kadar şık ve zengin gösterdiğini söylemeden edemeyeceğiz. Bu yüzden banyo dekorasyonumuzu çok fazla siyah renge boğmadan farklı renkler ile birlikte kullanarak yapmalıyız.

Banyo dekorasyonunda siyah tonları kullanmayı düşünen meleklerimiz için bazı önerilerimiz olacak. Ufak dokunuşlar yaparak banyonuzu gözalıcı bir duruma getirebilirsiniz. Fakat burada önemli olan durum banyo alanınızın uygunluğu.

İlk olarak banyonuzda siyah rengi kullanmaya karar verdiyseniz eğer ilk olarak banyonuzda kullanacağınız dekoratif ( Ayna, Aydınlatma ve Armatür ) öğelerinizi  siyaha en zıt renk olan beyazdan yana kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin duvar veya fayans renginizi siyahtan yana seçtiğinizi farz edelim. Küvet, Klozet ve banyo dolaplarınızı ise beyaz renkte seçin. Böylece muhteşem bir dekorasyona imza atarak başlamış olacaksınız.

 Banyo Aksesuar Seçimi

Sabunluk, diş fırçalık gibi porselen veya seramik banyo ürünlerinin renk ve desenini banyo paspasınızla beraber kombin yapabilirsiniz. Bunun dışında banyonuzda kullanacağınız farklı bir ürün olacaksa eğer banyonuzda fazla göze batmayacak bir renk içermemesine dikkat etmelisiniz.

Banyonuzun aydınlatmasını alanınızın büyüklüğüne göre ayarlamalısınız. Örneğin banyonuzun alanı küçük ise tavan aydınlatması için küçük bir tavan apliği kullanabilirsiniz. Alanı büyük olan banyolarda ise sarkıt lamba veya altın renkli avize kullanabilirsiniz.

Vitrifiye Seçimi ve Armatür Seçimi

Vitrifiye seçimi dolayısıyla dekorasyonumuzdaki en önemli unsurlardan biridir. Yanlış seçim yapmanız durumunda geri dönüşü oldukça zor ve masraflı bir durum yaşamanıza neden olabilir.

Banyonuzda kullanacağınız klozet, lavabo ve küvetin modeline uygun bir armatürler seçmenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle siyah seramik üzerine  beyaz boyalı armatürler banyonuzun havasına renk katacaktır.

Bunların dışında son olarak lavabo üzerinde kullanacağınız aynanın çerçeve rengini mutlaka aydınlatmada kullandığınız lambanın renginde olmasına dikkat etmelisiniz. Banyonuzun geniş olan duvar tarafında beğendiğiniz bir tablo koyarak ortamda farklılık oluşturabilirsiniz.

Genel olarak siyaha yakışan diğer renkler arasında kırmızı, mor, turuncu, bordo  ve turkuaz yer almaktadır. Bu renkler dışında kullanmayı düşündüğünüz tüm renkler dekorasyon konusunda sizi zorlayabilir.

Dolayısıyla dekorasyon için zaman ayırmada sorun yaşama durumunuzda bir iç mimardan destek alarak dekorasyon konusunda hem fikir hemde zamandan tasarruf etme durumunuz söz konusu olacaktır.

Banyo & Wc dekorasyonu kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

Foto Galeri bölümümüzde yer alan diğer galeri paylaşımlarımızı görmek isterseniz eğer BURADAN ulaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen adınızı buraya girin.