21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaDekorasyonSalon Nasıl Dekore Edilir

Salon Nasıl Dekore Edilir

Salon Nasıl Dekore Edilir?

Bayanların en çok zorlandığı konuların başında yer alan Salon Nasıl Dekore Edilir sorusuna cevap vereceğimiz bu yazımızı dikkatlice okumanızı tavsiye ediyoruz. Salonunuzu dikkat çekici, modern ve rahat bir şekilde tasarlamak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle salon dekorasyonu kurgulamanın altın kuralları arasında doğru eşya seçimi ve düzenlemesi yer almaktadır. Eğer salonunuzdaki eşyaları doğru bir şekilde yerleştiremezseniz hem eşyalarınızı sığdıramazsınız hem de ortaya dağınık bir görüntü çıkarak ruhunuzun daralmasına sebep olabilirsiniz.

Salonda bulunan eşyaları sadece boyut açısından değil, ev içerisindeki renk uyumuna göre yerleştirmeye özen göstermelisiniz. Dolayısıyla salonunuz için doğru renk ve boyutlarda mobilya seçip, düzgün bir şekilde yerleştirdiğinizde en küçük salonları bile ferah gösterebilirsiniz.

Salonunuzu yeniden düzenlerken atlanmaması gereken en önemli dekorasyon adımlarından bir tanesi de duvarların rengi… Geniş salonlarda renk sınırlaması olmasa da çok koyu renkler kullanmamaya özen gösterin. Koyu tonlar genellikle odanın ferahlığını ve genişliğini içine çektiğinden salon dekorasyonlarında pek fazla kullanılmamaktadır.

Küçük salonlar için yeşil, mor, siyah gibi koyu tonlara sahip olan renklerden uzak durmaya çalışın. Bu renkler dar olan salonunuzu daha küçük gösterecektir. Bunun yerine ışığı yansıtacak açık renkler kullanmaya özen gösterin. Popüler duvar renkleri arasında çakıl taşı, fil dişi, cam göbeği, şampanya gibi renkleri görüyoruz. Özellikle beyaz mobilyalar ile dekore ettiğiniz zaman ortaya oldukça şık ve ferah bir görüntü çıkacaktır.

Salonunuza Eşyalar Nasıl Yerleştirilmelidir

Öncelikle salonunuzun kare mi yoksa dikdörtgen bir şekilde mi sahip olduğuna karar verin. Eğer kare bir salona sahipseniz koltuklarınızı karşılıklı yerleştirerek sıcak bir ortam oluşturabilirsiniz. Koltuklarınızın arasına büyük, kare şeklinde bir orta sehpa yerleştirmeyi unutmayın!

Dikdörtgen bir salona sahipseniz L koltuklar tam size göre… İşlevsel olmasının yanı sıra oldukça şık olan bu modeller son zamanlarda oldukça popüler!

Küçük bir salonu sahipseniz odanızı kitaplık ve büyük vitrinlerle daraltmayın. Alanınızın yeterliğine göre büyük bir TV ünitesi yerleştirerek hem kitaplık hem de vitrin olarak kullanabilirsiniz.

Salon kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER