Sağlık Deposu Ananas

0
457

Sağlık Deposu Ananas

Tropikal bir meyva olan Ananas meyvası cilt sağlığınız ve güzelliğiniz için mucizevi destek olacaktır. Vücudunuzdaki istenmeyen durumların engellenmesi ve güzelleşmek amacı ile kullandığınız kimyasal maddelerin sizlere birçok zararlı etkisi bulunur. Sağlık için yararlı olan ananası güzelleşmek amacıyla da kullanabilirsiniz. İşte ananasın vücut sağlıı ve güzelliğiniz için inanılmaz faydaları

Saç köklerini güçlendirir
Düzenli olarak, haftada en az 3 kez ananas yerseniz, saçlarınız dökülmeyecek. Çünkü saçlar kökten kuvvetlenecek. Böylece saç dökülmesi sorunu ortadan kalkacaktır. Antioksidanlar ve C vitamini açısından zengin olan ananas saçların daha esnek, saç tellerinin ise kalın olmasını sağlarken dişleri beyazlatır. İçerdiği C vitamini sayesinde diş ve diş etlerini korur.

Ölü hücreleri temizler
Söz konusu meyve cilt için en iyi etken olarak kabul edilebilir. Ananası ezin ve yüzünüzü onunla ovup soğuk su ile temizleyin. Böylece cildiniz ölü hücrelerden kurtulacak. Ayrıca, yüz bölgesindeki kan dolaşımını arttıracağı için cilt daha parlak ve sağlıklı görünecektir.

Tümör ve kırışıklıkları yok ediyor
Ananası ezip yüzünüze sürün ve 10 dakika bekledikten sonra cildinizi soğuk su ile temizleyin. Bu uygulama cildinizde bulunan sivilce, leke, ödem, kızarıklık gibi sorunlardan kurtulmasını sağlamakla birlikte kırışıklıkların açılmasına da yardımcı olacak.

Siyah noktalarla savaşır
Pamuğu doğal ananas suyuna bulayıp siyah noktaların olduğu bölgelere sürün. Bunu 1 hafta boyunca her gün tekrarlayın.

Dudaklara yumuşaklık kazandırır
Bir miktar ananasla dudaklara masaj yapın. Ananasın içerdiği asitler dudaklardaki ölü deri hücrelerini temizleyecek ve daha yumuşak, dolgun görünmesini sağlayacak.

Tırnakların kırılmasının önler
Tırnaklarınız sık sık kırılıyor mu? O zaman mutlaka ananasın yararlarından faydalanmalısınız. Ananas yediğimizde vücuda tüm vitamin ve mineraller sağlandığı için, tırnakların güçlenmesine neden olur.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.