Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi

0
354

Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi

Saç tipine uygun şampuan seçimi önemli detaylar arasında yer alır. Saç tipine uygun olmayan şampuan seçimi saç yapısının ve saç derisinin zarar görmesine ve kepek yağlanma matlaşma gibi problemlerin yaşanmasına neden olabilir.

Bu nedenle seçilecek olan şampuanın saç tipine uygun olarak seçilmesi gerekir. Saçının temel bakımının doğru şekilde yapılabilmesi için saç tipine uygun şampuan seçilmeli ve bu sayede saç ve saç derisinde ortaya çıkacak sorunların önüne geçilebilir. Saç tipine uygun olarak seçilen şampuanların saç tellerinin güç ve hacim kazanmasına yardım eder.

Kuru Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Kuru saçların ihtiyacı olan şey nem kazanmaktır. Bu nedenle seçilecek olan şampuanın kuru saçlara özel olarak hazırlanmış içeriklere sahip olması gerekir. Kuru saçlar seçilecek şampuanların saçları nemlendirmesi ve hacim kazandırması gerekir.

Kuru saçlar için kremli şampuanlar tercih edilmesi saçların ekstra nem kazanmasına yardım eder. Kuru saçlar için şampuanın yanı sıra nem maskeleri ve serumları da kullanılabilir. Kuru saç yapısına sahip olan kişilerin saça yüksek ısı uygulamalarından uzak durmaları gerekir.

Yağlı Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Yağlı saçlar için şampuan seçimi yaparken saçları yağlandırmayan içeriğe sahip olan şampuanlar tercih edilmelidir. Yağlı saçların daha uzun süre yağlanmadan kalmasına yardım edecek içeriklerde şampuanlar kullanılmalıdır.

Yağlı saç yapısına sahip olan kişilerin içerisinde krem barındırmayan şampuanları tercih etmeleri gerekir. Yağlı saç yapısına sahip olan kişilerin gün aşırı saç yıkama işleminden uzak durmaları gerekir.

Yıpranmış Saçlar İçin Şampuan Seçimi

Boya ve renk açıcı gibi kimyasal işlemler geçirmiş olan saçlar, düzleştirici ve maşa gibi saç şekillendirici ürünlerle yüksek ısıya maruz kalan saçlar onarılmaya ve bakıma ihtiyaç duyar. Yıpranmış saçların onarılması ve beslenmesini sağlamak için yoğun nemlendirici özellikte, besleyici yağlarla desteklenmiş şampuanlara ihtiyaç duyulur.

Yıpranmış saçlar için mutlaka yoğun nem içeriğine sahip şampuan ve saç onarımını destekleyici ürünler kullanılmalıdır. Keretin içeriğine sahip olan şampuanların saçta kaybedilen keratin tabakasını geri getirmeye yardımcı olur. Yıpranmış saç yapısına sahip olan kişilerin ekstra özen göstererek saç bakımlarını ihmal etmemeleri gerekir.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.