25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaGüzellikSaç BakımıSaç Tipine Uygun Şampuan Seçimi

Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi

Saç Tipine Uygun Şampuan Seçimi

Saç tipine uygun şampuan seçimi önemli detaylar arasında yer alır. Saçınıza uygun olmayan şampuan seçimi saç yapısının ve saç derisinin zarar görmesine ve kepek, yağlanma ve hatta matlaşma gibi problemlerin yaşanmasına neden olacaktır.

Bu nedenle kullanacağınız şampuanın saç tipinize uygun olması gerekmektedir. Bu sayede saç ve saç derisinde ortaya çıkacak sorunların önüne geçilebilirsiniz. Saç tipine uygun olarak seçilen şampuanların saç tellerinin güç ve hacim kazanmasına yardım eder.

Kuru saçlar için şampuan seçimi

Kuru saçların ihtiyacı olan şey nem kazanmaktır. Bu nedenle kullanacağınız şampuanın saç tipinize uygun olması gerekmektedir. Saçınız için seçeceğiniz şampuanların saçları nemlendirmesi ve hacim kazandırması gerekir.

Kuru saçlar için kremli şampuanlar tercih edilmesi saçların ekstra nem kazanmasına yardım eder. Saçınız için şampuanın dışında nem maskeleri ve serumları da kullanılabilirsiniz. Kuru saç yapısına sahip olan kişilerin saça yüksek ısı uygulamalarından uzak durmaları gerekir.

Yağlı saçlar için şampuan seçimi

Yağlı saçlar için şampuan seçimi yaparken saçları yağlandırmayan içeriğe sahip olan şampuanlar tercih edilmelidir. Saçınızın daha uzun süre yağlanmadan kalmasına yardım edecek içeriklerde şampuanlar kullanılmalıdır.

Yağlı saç yapısına sahip olan kişilerin içerisinde krem barındırmayan şampuanları tercih etmeleri gerekir. Yağlı saç yapısına sahip olan kişilerin gün aşırı saç yıkama işleminden uzak durmaları gerekir.

Yıpranmış saçlar için şampuan seçimi

Boya ve renk açıcı gibi kimyasal işlemler geçirmiş olan saçlar, düzleştirici ve maşa gibi saç şekillendirici ürünlerle yüksek ısıya maruz kalan saçlar onarılmaya ve bakıma ihtiyaç duyar. Yıpranmış saçların onarılması ve beslenmesini sağlamak için yoğun nemlendirici özellikte, besleyici yağlarla desteklenmiş şampuanlara ihtiyaç duyulur. Keratin içeriğine sahip olan şampuanların saçta kaybedilen keratin tabakasını geri getirmeye yardımcı olur.

Son olarak saçlarınızın kıymetini bilmelisiniz. Bunun için saçınıza en uygun şampuan seçimi yapmaya dikkat ediniz.

Saç bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER