23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikSaç BakımıSaç Bakımında Yapılan Hatalar

Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Saç Bakımında Yapılan Hatalar

Saçlarımız da cildimiz gibi zaman içerisinde yağlanabilmektedir. Bu yüzden Saç Bakımında Yapılan Hatalar güçsüz bir saçı beraberinde getirecektir. Bu anlamda bedenimizdeki en hassas ve narin yapıda olan saçlarımızın bakımını da ihmal etmememiz çok önemli bir konudur.

Mevsim geçişlerinde ve mevsim ortasında dökülen saçlarınızın uzun bir tedavi sonrasında çıkmasını sağlayabilirsiniz. Ancak uzun ve maliyetli bir seçenek olduğu için bu anlamda saçlarınızı kaybetmemek için narin davranışlarla birlikte temizleme ve kuruluma işlemlerini yapmanız gerekmektedir.

Saçınızı sık olarak yıkamanız durumunda saç derisindeki nemin azalmasına sebep olacaktır.  Gün aşırı yağlanan ve yıkanma ihtiyacı duyulan saçlar için özel bakım kürlerini deneyebilirsiniz. Bu bakım kürlerini ölçülerine göre uyguladığınızda saçınızın kirlenme süresinin artmış olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Kimyasallardan uzak saç bakımı

Saçlarımızdaki yağlanmaya sebep olan hareketlerden biri sürekli saçımızla oynamaktır. Saç ile sürekli işlemler yapmak, taramak ve sprey kullanmak saçın kısa sürede kirlenmesine neden olmaktadır. Saçlarınızı doğal şampuanlar ile birlikte yıkadıktan sonra doğal bir şekilde kurumaya bırakabilirsiniz.

Kurumaya bırakacağınız hava şartları elverişli değil ise saç kurutma makinesinin en düşük ayarında hafif bir şekilde kurulama işlemlerini yapıp yine kendi kendine kurumasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra saçlarınızı tararken kullanacağınız kimyasal ürünler saçınızın yağlanma süresini kısaltmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca saçınızı yıkadıktan sonra ıslak ve nemli yapısı ile birlikte tarama işlemleri yapmanız gerekir. Saçınızı uzun süre temiz tutabilmek için bahsettiğimiz önerileri uygulamanız gerekmektedir.

Sağlıklı saçlar için yediklerinize dikkat edin

Sağlıklı uzayan bir saç yapısına sahip olabilmek için gün tüketmiş olduğunuz gıdalara dikkat etmelisiniz. Çok yağlı gıdalar tüketmiş olduğunuzda saçınızın da kısa bir sürede yağlandığını görebilirsiniz. Bu yüzden gıda tüketiminde bol proteinli ve kalsiyumlu gıdalar tüketmiş olduğunuza emin olmalısınız. Saçınızın parlak ve canlı bir görünüme sahip olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Saçlarınız için doğal bitki özlerinden üretilmiş olan şampuanları tercih etmelisiniz. Doğal içerikli şampuanlar saçınızın temel ihtiyacı olan nem oranını korumanıza yardımcı olacaktır.

Son olarak saçınızı yıkadıktan sonra kurutma işlemlerini özenli bir şekilde yapmanız gerekmektedir.

Saç bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER