25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaKadıncaCinsellikMutlu Bir Cinsel İlişki

Mutlu Bir Cinsel İlişki

Mutlu Bir Cinsel İlişki

Mutlu bir birliktelik için mutlaka mutlu bir cinsel hayatın olması gerekir. Cinsel hayatı çok aktif ve zevkli olan kişiler bile hayatının belirli dönemlerinde fizyolojik ya da psikolojik etkenlerden dolayı mutsuzluk yaşayabilmektedir. Mutlu bir cinsel ilişki için en temel kural cinsellik hakkında bilinçli olmaktır.

Mutsuzluğun nedenleri

Yapılan araştırmalar sonucunda her üç kişiden birinin hayatı boyunca herhangi bir döneminde cinsel mutsuzluğu yaşadığını ortaya çıkmaktadır. Bu durumun farklı nedenleri vardır ve mutlu cinsellik için ilk adım mutsuzluğun nedenini araştırmaktır. Mutsuzluğun nedeni kadınlarda cinsel isteksizlik erkeklerde ise erken boşalmadan kaynaklanır. Bu sorunlar fizyolojik olabileceği gibi psikolojik etmenlerden de kaynaklanabilmektedir. Bu sorunun çiftler arasında ciddi sıkıntılar yaşanmaması adına mutlaka ve mutlaka tedavi edilmesi gerekmektedir.

Çiftlerin yaşadıkları sorunlar

Çiftler kendi bedenlerini iyi tanımaları sayesinde eşlerini de mutlu etmeleri önemlidir. Kadınların ve erkelerin hangi bölgeleri daha çok zevk verir, hangi pozisyonlar daha mutlu edicidir gibi konular hakkında detaylı bilgi sahibi olunmalıdır. Cinsellik hakkındaki eksik bilgiler nedeniyle çiftler arasında mutsuzluk yaşanacaktır.

Mutlu cinsellik için eşlerin birbirleriyle uyumlu olması gerekir. Ten ve koku uyumu mutlaka olmalıdır. Cinsel isteksizlik bazı hastalarda kullanılan ilaçlardan kaynaklanabilirken bazılarında şeker, tansiyon gibi hastalıkların yaşanmasından dolayı yaşanabilmektedir. Erkeğin erken boşalma, geç boşalma gibi sorunlar yaşaması da isteksizlik nedenleri arasında yer almaktadır.

Sağlıklı bir cinsel ilişki için kişilerin psikolojik tedavi alması da önemlidir. Öncelikle eşlerin yaşadıkları sorunları kabul etmesi ve bu konuda tedavi olmayı istemesi gerekiyor. Eşler arasındaki iletişimin çok iyi olması, mutlu birlikteliğin anahtarıdır.

Mutlu cinsellik için hem medikal hem de cinsel terapi ile birlikte uygulanmasına doktorunuz tarafından karar verilmesi gerekir. Sağlıklı bir tedavi alabilmek için seçeceğiniz doktor mutlaka alanında uzman olmalıdır. Önce isteksizliğin ya da cinsel bozukluğun nedeni saptanmalı, sonra da tedavi yolları aranmalıdır.  Aynı zamanda eşlerin birlikte tedavi olmayı kabul etmesi ve birbirlerine destek olması da mutlu cinsellik için önemli çözüm yollarından biridir.

Son olarak cinsellik kategorimizde yer alan tüm makalelerimiz bilgi amaçlı olup, tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Kendi sağlığınız için mutlaka doktorunuza kontrole gitmelisiniz.

Cinsellik kategorisinde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER