23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaKadıncaCinsellikEvliliği Renklendiren Öneriler

Evliliği Renklendiren Öneriler

Evliliği Renklendiren Öneriler

Evliliklerin bir süre sonra arkadaş ilişkisine dönmesi ve eşlerin birbirlerini halen seveceklerine inanması tamamen bir kandırmacadır. Evliliklerin temeli mutlu bir cinsel hayata dayanır ve uzun süren evlilikler, cinsel hayatı bitmeyen ilişkilerdir. Uzmanlar, eşlerin birbirleri ile cinsel iletişimini kaybetmemesi yönünde uyarılar yapıyor. İşte sizlere uzmanlar tarafından Evliliği Renklendiren Öneriler…

Kısa süreli cinsel ilişki

Cinsel ilişkinin uzun sürmesi gerektiği inancı yanlıştır. Aksine fırsat bulunduğu zamanda yapılan birliktelikler ilişkiye heyecan katar. Sabah duş alırken ya da öğle yemeği arasında eşlerin kısa süreli de olsa birbirlerine zaman ayırması, heyecanlı ve mutlu bir evliliği de beraberinde getirecektir.

Gizli cinsel ilişki

Gizli yapılan şeyler her zaman inşaları heyecanlandırmıştır. Çocukların televizyona ya da bilgisayara dalması, ailenizin yan odada sohbete dalması gibi durumları kullanarak yatak odasına kaçabilirsiniz. Eşinizi ziyarete gittiğinizde kapıyı kısa süreliğine kilitleyebilir ve cinsel hayatınızı renklendirebilirsiniz.

Törensel cinsel ilişki

Eşlerin mutlu olmaları için bazen kendilerine zaman ayırmaları gerekir. Bazı zamanlar özeldir ve bu zamanların mutlaka değerlendirilmesi gerekir. Doğum günleri sevgililer günü ya da ilişkinizin monotonlaştığı dönemlerde romantik bir ortam hazırlayabilir ve cinsel ilişkinizi istediğiniz kadar uzatabilirsiniz. Yakın bir şehirde bir otel ayarlayabilir, evde romantik bir akşam yenmeği hazırlayabilir, özle bir kıyafet giyip yatak odanızı mumlarla doldurabilir ya da bunun gibi birçok alternatifle baş başa zaman geçirebilirsiniz. Cinsel ilişkinizi bu tür hazırlıklar ile bazı zamanlarda törensel hale getirerek eşinizi oldukça mutlu edebilirsiniz.

Yeni evli ya da flört cinsel ilişkisi

İlişkilerin ilk zamanları her zaman heyecan verici olur. Cinsel ilişkiniz bu heyecanları kullanarak sevimli bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en başlarda yaşadığınız ufak kaçamakları yaşamak. Eşinize, hoşlandığı güzel sözleri söyleyebilir, ilk zamanlarda yaptığınız ufak kaçamakları yapabilir ve bunlar ile cinsel hayatınıza renk katabilirsiniz.

Barışma cinsel ilişkisi

Yatak odası yalnızca uyku odası değil aynı zamanda sevişme odasıdır. Bunu kendinize kural olarak belirleyin. Çünkü ilişkilerin taze tutulması eşlerin birbirlerine yakın olmasından kaynaklanır. Eşinizle kavga etseniz bile yatak odasında her zaman ona yakın olmaya çalışın. Yatak odasında küslük olmaz sözünü göz ardı etmeyin. Gergin bir kavgadan sonra eşinizle barışmanız ve yatak odanızda birliktelik yaşamanız, ilişkinizin daha mutlu olmasını sağlayacaktır.

Stres cinsel ilişkisi

Stresle baş etmenin en kolay ve etkili yolu cinsel birlikteliktir. Cinsel birliktelikten alına keyif ve haz, stresin uzun süreli yok olmasını sağlar. Eşlerden biri stresliyse diğeri onu rahatlatmak için elinden geleni yapmalıdır. Eşinizi rahatlatmak için bu fedakarlığı yapmanız, evliliğinizin renklenmesini sağlayacaktır.

Tembel cinsel ilişkisi

Tembellik yaptığınız ve hiçbir şey yapmanız gerekmediği zamanlarda yaşayabileceğiniz cinsel birlikteliktir. Bu birliktelik özellikle hafta sonları tercih edilir. Gün içinde boş boş oturacaksanız, üzerinizde hiçbir şeyin baskısı yoksa cinsel ilişkinizi tüm güne yayabilirsiniz. Bu sayede kendinizi eşinizle daha keyifli ve daha mutlu hissedeceksiniz. Sabah kahvaltısını yatakta yapabilir, ardından sevişmeye başlayabilir, evin başka bir bölümünde devam edebilir, kısa bir uyku molası verebilir ve sonra zamana yayarak kısa bir birliktelik daha yaşayabilirsiniz.

Güven ve destek için cinsel ilişki

Eşler, mutlu bir evlilik sürdürebilmek için birbirlerine destek olmalıdır. Eşinizin kendine güvenmediği durumlar olduğunda, onun yanında olduğunuzu hissettirmek için güzel sözler söyleyebilir ve onunla güven temelinde bir cinsel birliktelik yaşayabilirsiniz. Bu sayede eşiniz arkasında hep sizin olduğunuzu ve size güvenmesi gerektiğini hissedecektir.

Fantezi cinsel ilişkisi

Herkesin içinde uçuk kaçık ve yaramaz bir tarafı mutlaka vardır. Cinsel hayatınızı renklendirmek için bu tarafınızı ortaya çıkarmanız gerekir. Cinsel ilişkiniz sırasında yasaklı olan, sizi heyecanlandıran ya da daha önce denemediğiniz şeyleri deneyebilirsiniz. Bu ilişki türünde önem vermeniz gereken şey eşinize zarar vermemektir. Bu nedenle dikkatli olmalısınız ve hayal gücünüzü zorlamalısınız. Cinsel birliktelik sırasında yapacağınız farklılığı eşinizle birlikte belirlenmelisiniz.

Son olarak cinsellik kategorimizde yer alan tüm makalelerimiz bilgi amaçlı olup, tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Kendi sağlığınız için mutlaka doktorunuza kontrole gitmelisiniz.

Cinsellik kategorisinde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

Önceki içerik
Sonraki içerik

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER