21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaGüzellikSaç BakımıMevsime Göre Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Mevsime Göre Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Mevsime Göre Saç Bakımı Nasıl Yapılmalı

Sonbahar başlangıcı yaz bitimi kış başlangıcı derken saçlarda hava değişimi ile birlikte yıpranarak kırılmalar ve dökülmelere maruz kalacaktır. Mevsime göre saç bakımı yapmanız saç sağlığı için önem taşımaktadır. Yaza saçlarınızın güzel ve bakımlı olması için yaza girmeden bahar aylarında özel bakımlar ile uygulamalar yaparsanız yazın daha sağlıklı saçlar ile girmeniz mümkün olur.

Yazın güneşin ve deniz suyunun etkisi ile saçlarda kuruma ve nemini kaybetme durumlarını görebiliriz. Saçlardaki kırıkları önlemek için zaman zaman saçların kırıklarını kestirmekte fayda vardır. Yazın saçlar havuz suyu deniz ve güneşten oldukça etkilenmektedir. Saçların kuruması ve renginin solmasına neden olan bu durum için bazı bakımların yapılması gerekmektedir. Havuz ve denize girerken saçların yıpranmasını önlemek için bone kullanımı tavsiye edilmektedir.

Mevsimlere göre saç bakımı nasıl yapılır?

Sonbahar için saçların bakımı: Genelde sonbahar aylarında saç dökülme problemleri ile karşılaşılabilirsiniz. Saçları korumak için bu aylarda saç koruyucu maskelerin kullanılması tavsiye edilmektedir.

Kış için saç bakımı: Daha çok kış mevsiminde saç bakımına önem verilmesi gerekir. Kışın soğuk ve rüzgârın etkisi ile saçlar kurur ve yağlı saçlarda daha fazla yağlanma görülmektedir. Saçlar yıkandıktan sonra kışın iyice kurutmalı ve dışarı ıslak çıkılmamalıdır.

Bahar için saç bakımı: Bahar aylarında saçlarınıza yapacağınız en uygun saç bakım kremleri ve maskeleri ile saçlarınıza nem ve canlılık katabilirsiniz. Saç güçlendirici keratin kullanarak saçlarınızı yazın kavurucu sıcaklarına karşı daha dayanıklı hale getirmeniz mümkündür.

Yaz için saç bakımı: Yazın güneşin zararlı ışınlarına karşı baharda bakımını yaptığınız ancak saçların korunmasını elden bırakmamanız gerekir. Deniz suyu ve havuzun klorlu suyundan mümkün olduğunca korumanız tavsiye edilmektedir.

Özellikle bayanlar her mevsim güzel ve bakımlı olmak isterler. Yaz kış bakımlarını yapmaktadırlar.

Saç maskesinin etkisini arttırmak için

  • Denize ve havuza girerken bone kullanın
  • Saç için ampul kullanımında kullanma dozuna muhakkak uyun
  • Saç serumlarını saç uçlarına masaj yaparak yedirin
  • Saç maskesi kullandığınızda sıcak bir yerde mutlaka kullanım süresine uymalısınız.

Uygun maskeler ve kremleri düzenli olarak kullanarak saçların güçlü olmasına yardımcı olun.

Saç bakımı kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER