23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaDekorasyonBanyo & WCKullanışlı Banyo Dolapları

Kullanışlı Banyo Dolapları

Kullanışlı Banyo Dolapları

Banyolarımızda yeterli alanın olmaması veya kısıtlı alandan dolayı bazen banyolarımız konusunda ne yapacağımıza karar veremiyoruz. Aslında banyonuza ufak bir dokunuşla ciddi alan kullanımı kazanabilirsiniz. Bunu da kullanışlı banyo dolapları sayesinde yapacağız. Hem pratik hem de kullanışlı olmasından dolayı tercih etmelisiniz.

Banyo dekorasyonunda önemli olan çok fazla ürün olmamasına dikkat ederek başlamalıyız. Banyoda olmaması ve mecburiyetten dolayı kullanacağımız eşyaları ilk önce gözden geçirmeliyiz. Banyo dolapları aslında kişinin tarzını yansıtır. Bu nedenle seçeceğimiz dolabının hem işlevsel hem de şık olmasına dikkat etmeliyiz. Dolap seçiminde önemli olan ihtiyacımıza hitap etmesi olacaktır. Depolama olarak ta kullanılmasına dikkat etmeliyiz. Banyonuzun alanına göre çok büyük ya da küçük olmaması gerekmektedir.

Hazır mı yoksa özel yapım dolap mı

Hazır banyo dolaplarının sıkıntısı üzerinde bir değişiklik yapmanıza izin vermemektedir. Tek avantajı ise özel olarak yapılacak olan banyo dolaplarına göre daha uygun bir fiyat uygunluğu vardır. Özel dolaplar ise dolabın kullanılacağı alanın ölçülerine göre belirlenip kişinin isteklerine göre dizayn edilmektedir. Bu yüzden fiyat konusunda hazır dolaplara göre yüksekte kalmaktadır. Sonuçta her iki dolabında sizin ihtiyacınızı bir şekilde karşılaması gerekmektedir. Bu yüzden seçeceğiniz dolabın sizin için işlevsel olması ve alan kazandırmasına dikkat etmelisiniz.

Banyo dolabınızı koruyun

Banyo dolabını ıslak hacimlerde kullanacağınız için ilk önce malzeme kalitesinin iyi olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü dolabın zeminle temasının olması durumunda zarar görme ihtimali bulunmaktadır. Dolabınızın zeminle temasının kesilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer zemin ile teması olan bir dolabınız var ise sudan etkilenmeyen malzemelerden yapılmış olan ayaklar kullanmalısınız. Dolap montajında duvar ile temasının olduğu yerlerde izolasyonun doğru yapıldığına emin olmalısınız. Banyo dolabınızda lavabo yerinde kullanacağınız tezgâhın mutlaka mermer, granit, kompozit malzeme veya cam malzeme olmasına dikkat etmelisiniz.

Dolabınızın büyüklüğüne göre çamaşır veya kurutma makinesinin de içinde olabileceği bir dolap tasarımı yaptırabilirsiniz. Bu durum size banyonuzda ciddi alan kazanmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca havlular, çamaşır deterjanlarınızı düzenli bir şekilde koyabileceğiniz çekmeceler, kirli çamaşırlar için sepet alanı gibi birçok tasarımı barındıran banyo dolabına sahip olabilirsiniz. Alan kazanmanın yanı sıra banyo dolabınızı aydınlatma unsuru olarak ta kullanabilirsiniz. Dolabın aynasının çevresine led ışıklar hem aydınlatma hem de çok şık bir görünüm sağlayacaktır.

Banyo & Wc dekorasyonu kategorimizdeki tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER