25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaGüzellikEstetikKirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Uzun kirpiklere sahip olmak her kadının rüyasıdır. Bazı kadınlar bu konuda şanslı olabiliyorlar. Ama çoğu kadının kirpikleri seyrek, kısa ve güçsüz durumda olabilir. Uzun kirpiklerin alımı ve dikkat çekiciliği tüm ilgiyi üzerinize çekebilir. Dolgun kirpiklere sahip olabilmeniz için bu yazımızda kirpik uzatma yöntemleri hakkında kısa bilgiler vereceğiz.

Bitkisel yağ kürleri

Kirpiklerin ihtiyacı olan E Vitamini ihtiyacını karşılayabileceğiniz ürünlerin en başında zeytinyağı bademyağı ve hint yağıdır. Her üç üründe de kirpiklerimizin ihtiyacı olan E Vitamini bolca bulunmaktadır. Pamuklu çubuk yardımıyla kirpik diplerinize bu yağlardan birini kullanarak masaj yaparmış gibi yavaşça yedirerek sürmelisiniz.

İçerdikleri vitamin bakımından kirpiklerin ihtiyacı olan E vitamini sağlayacaktır. Bu şekilde kirpiklerinizin kurumasını önüne geçerek sağlıklı bir şekilde uzamalarına yardımcı olacaktır. Gece yatmadan önce uygulayacağınız bu yöntem ile kirpiklerinizin uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

                                Kirpikleri uzatma kürü

Kirpik Uzatma Yöntemleri

İlk olarak bir kap içerisinde bir bardak suyu ısıtınız. Sonra başka bir kap içerisine ilk olarak sırasıyla 1 çay kaşığı hint yağını ve 1 çay kaşığı kakao yağını homojen bir şekilde bir bardak su ile karıştırınız. Elde ettiğiniz bu harcın bulunduğu kabı önceden kaynattığımız sıcak suyun içerisine koyarak harcın krem haline gelecek şekilde ısıtınız.

Krem haline gelen bu karışımı soğumaya bırakınız. Gece yatmadan önce ve sabahları olmak üzere günde iki defa pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinizin dip tarafından uç tarafına doğru uygulayınız.

                                Kirpikleri gürleştirme kürü

Bir kap içerisinde 2 çay kaşığı olacak şekilde hint yağı ve badem yağını eşit miktarda koyup karıştırınız. Bu karışımı pamuklu çubuk yardımıyla gözlerinize kaçırmadan kirpiklerinizin dip tarafından uç tarafına doğru karışımı yedirerek sürünüz. Kirpiklerinizdeki değişimi birkaç gün içerisinde fark edeceksiniz.

 

                                Kirpik bakım kürü

Kirpik Uzatma Yöntemleri

Bir kap içerisinde 2 çay kaşığı yumurta akını ve 2 çay kaşığı hint yağını karıştırınız. Pamuklu çubuk yardımıyla kirpiklerinizin dip tarafından başlayarak uç tarafına doğru yedirerek uygulayınız. 3-4 gün içerisinde kirpiklerinizdeki değişimi fark edeceksiniz. Son olarak kirpikleriniz gözünüzün güzelliğinin ön plana çıkmasına yardımcı olacağından dolayı önerdiğimiz bakım kürlerini mutlaka uygulamanızı tavsiye ederiz.

 

Estetik kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER