25 Mayıs Cumartesi 2024
AnasayfaBebekHamilelik Döneminde Kilo Problemi

Hamilelik Döneminde Kilo Problemi

Hamilelik Döneminde Kilo Problemi

Hamilelikte alınan fazla kilolar doğumu zorlaştırdığı gibi aynı zamanda pek çok doğum riskini de beraberinde getiriyor. Hamilelik Döneminde Kilo Problemi yapılan araştırmalara göre hamilelikte fazla kilo alımı tansiyonu tetiklemenin yanı sıra bazen de erken doğuma sebep olabiliyor. Ayrıca fazla kilo alımının getirdiği kötü sonuçlardan bir tanesi de şeker hastalığı…

Hamilelik döneminde ortaya çıkan şeker hastalığı genellikle iri bebek doğumuna neden olmaktadır.  Bununla bitse yine iyi…  Sağlıklı bir doğum yapsanız bile fazla kiloların verdiği bir dezavantaj olarak bebeğinizi yeteri kadar beslemeyebilirsiniz. Bu durum bebekte şeker düşüklüğüne neden olarak ani bebek ölümlerine sebep olmaktadır. Peki, hamilelikte fazla kilo almamak için ne yapmalıyız?

Kilo almamak için birkaç basit öneri

  • Mevsimine uygun taze sebze ve meyveleri tüketmek hem sizin için hem de bebeğiniz için oldukça sağlıklı…
  • Öğünlerinizde yeteri kadar protein aldığınıza dikkat edin. Protein ağırlıklı yiyecekler tüketmek sizi uzun süre tok tutacaktır.
  • Dışarıdan yemek siparişi vermemenizi tavsiye ediyoruz. Mümkün olduğu kadar içeriğini sizin bildiğiniz, güvenerek tüketebileceğiniz yiyecekler pişirin.
  • Hamilelikte kilo almak istemiyorsanız hamur işlerinin yağ ve şeker deposu olduğunu hiçbir zaman aklınızdan çıkarmayın.
  • Yemeklerinizde mümkün olduğu kadar zeytinyağı kullanmaya çalışın. Ayrıca yemeklerinizin içerisine koyduğunuz yağın miktarına haftalık kısıtlama getirin.
  • Şekeri hayatınızdan çıkarmalısınız.
  • Spor veya hafif egzersizler hayatınızın her döneminde yer almalı.

Hamilelik dönemi kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER