26 Mayıs Pazar 2024
AnasayfaKadıncaHesaplamalarGünlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama

Bu yazımızda siz meleklerimize Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplamanıza yardımcı olabileceğine inandığımız bilgileri sizlerle paylaşacağız. Günümüzde sıklıkla duyduğumuz Kalori nedir ve vücudumuza ne gibi bir etkisi var. Hangi besinlerde ne kadar kalori var, kilo vermek için ne yapmalıyım veya kilo almak için nasıl beslenmeliyiz.

Bunun için ilk önce yediğimiz ve içtiğimiz ürünlere dikkat etmeliyiz. Kapalı ambalaj olarak satılan tüm ürünlerin üzerinde içerdiği kalori, yağ ve enerji miktarı belirtilmektedir. Bu sayede ihtiyacınız olan kalori miktarını kolaylıkla hesaplayabilirsiniz.

Kalori nedir?

Kalori tükettiğimiz besinlerde bulunan ve vücudumuzun ihtiyacı olan enerji miktarı olarak adlandırabiliriz. Benzetme yapmak gerekirse eğer, vücudumuzu bir araba olarak düşünürsek hareket etmesi için yakıta yani kaloriye ihtiyacı bulunmaktadır.

Kalori tükettiğimiz tüm besinlerde farklı oranlarda bulunmaktadır. Bu yüzden kişinin günlük vitamin ve kalori ihtiyacını bilmesi ve ona göre beslenmesi gerekmektedir.

Kalorinin önemi nedir?

Kilo almak veya vermek için mutlaka günlük kalori ihtiyacımızı öğrenmeliyiz. Bu yüzden kilo problemi olan kişilerde izlenecek yöntem mevcut kalori ihtiyacımızın altında kalarak yağ yakım hızını hızlandırarak sağlayabilirsiniz. Bunun için günlük olarak spor yaparak sağlayabilirsiniz.

Vücudumuzun ihtiyacı olan kalori miktarı

Vücudumuzun kalori ihtiyacı kişinin cinsiyetine, Yaşına, Metabolizma hızına, Kilosuna ve günlük yaşamda harcadığı efora göre değişkenlik göstermektedir. Sağlıklı bir şekilde kilo almak veya vermek için mutlaka ihtiyacınız olan kalori miktarını bilmeniz gerekiyor.

Günlük Kalori İhtiyacı Hesaplama Modülümüzden kolaylıkla vücudunuzun ihtiyacı olan kalori miktarını öğrenebilirsiniz.

Kadın Erkek

Yaş

Boy

Kilo

Hesaplamalar bölümünde yer alan tüm hesaplama modüllerine BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER