21 Haziran Cuma 2024
AnasayfaSağlıkDoğum Sonrası Saç Dökülmesi

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi

Doğum Sonrası Saç Dökülmesi

Hamilelik sonrasında aşırı uykusuzluk, yorgunluk, kilo sorunuyla savaşan anneler, hormonların değişmesiyle birlikte doğum sonrası saç dökülmesi sorunuyla da karşı karşıya kalabilirler. Bu nedenle sizde hamilelik sonrası saçlarınızın dökülmesini istemiyorsanız bunun önlemini hamileyken almanız gerekiyor.

Hamileyken oldukça güçlenen saçlar, doğumdan sonra yaşanan hormon değişiklikleri ile birlikte aniden dökülebiliyor. Öncelikle saç dökülmesi insanların genellikle stres ve olumsuzluklar yaşadığı dönemlerde artan sorunlardan bir tanesidir. Dolayısıyla anneler hamilelik döneminde yaşadığı en ufak sorun ve gerginlikte saç dökülmesi sorunuyla karşı karşıya kalmaktadır.

Hamilelik sonrasında yaşanan hormon değişikliği, uykusuzluk, kilo ve yaşanabilecek olan stres saçlarınızın dökülmesine neden olacaktır. Hamilelik süresince cansız ve mat görünen saçlarınız doğum sonrasında aniden dökülerek kadınların korkulu rüyalarından biri olabiliyor.

Doğum Sonrasında Saç Dökülmesi Nasıl Önlenir?

Anne adayı hem kendi sağlığı hem de bebeğinin sağlığı için ilaç, kimyasal maddelerden uzak durmalıdır. Dolayısıyla hamilelik sürecinde anne adaylarının kullanacağı bakım ürünlerinin de doğal ve organik olması gerekmektedir. Hamilelik sürecinde ve sonrasında kullanacağınız bakım ürünlerini mutlaka eczaneden almanızı öneriyoruz.

Çevrenizde birçok ürün bitkisel ürün adı altında satılmaktadır. Fakat ürünlerin içeriği incelendiğinde bazılarının kimyasal ürünlerle dolu olduğunu görmüşsünüzdür. Bu nedenle bitkisel ürün diye aldığınız her ürünü saçınıza uygulamadan önce dikkatlice okuyunuz. Özellikle bu döneminizde saç dökülmesine karşı güvenilir markalara ait bitkisel şampuanları tercih etmelisiniz.

Sağlık Bilgileri bölümümüzde yer alan makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Sağlık bilgileri kategorimizde yer alan tüm makalelerimiz bilgi amaçlı olup, tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER