23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikEstetikDoğal Yollarla Kirpik Uzatma

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma

Doğal Yollarla Kirpik Uzatma

Bayanların göz güzelliği ön plana çıkarmak için kirpiklerine çok önem vermektedirler. Bu yüzden kirpiklerinin gür ve canlı olması için kozmetik ürünlerini ellerinin altından eksik etmezler. Fakat ay sonunda almış olduğunuz ürünlere ödenen paralar canınızı sıkacaktır. Bizde sizler için evinizde kolaylıkla yapabileceğiniz doğal yollarla kirpik uzatma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Kirpiklerin ve gözün temiz tutulması

Kirpiklerin uzaması ve güzel görünmesinin en önemli ve birinci kuralı kirpiklerin temiz tutulmasıdır. Makyaj sonrası kirpiklerde ve göz çukurlarında birçok kalıntı kalacaktır. Bu durum da hem göz sağlığının korunmasını zorlaştırmakta hem de kirpiklerin dökülmesine sebebiyet vermektedir.

Bu nedenle kirpiklerin doğal yollarla sağlıklı bir şekilde gürleşmesi ve uzaması isteniyorsa yapılacak olan ilk şey gözün ve kirpiklerin temiz tutulması olacaktır. Aynı zamanda kullanılacak olan makyaj malzemesinin de kaliteli ve merdiven altı olmaması gerekir. Nitekim kirpiklere sürülen maskara kalitesiz olduğu takdirde kirpiklerin hızlı bir şekilde dökülmesine sebep olabilmektedir.

Tatlı badem yağı

Badem yağı içerisinde bulunan birçok mineral ve vitamin sayesinde günümüzde oldukça popüler olarak kullanılan ve faydası saymakla bitmeyen yağlardan birisidir. Bu faydalardan birisi de kıl köklerinin güçlenmesini sağlamasıdır. Kıl köklerini beslemesi sayesinde göze uygulanan badem yağı hem kirpiklerin uzamasını sağlayacak hem de doğal yollarla bu işlem gerçekleştirileceği için göze karşı herhangi bir komplikasyon söz konusu olmayacaktır.

Badem yağı yapısı itibariyle acı badem yağı ve tatlı badem yağı olarak ikiye ayrılmaktadır. Kiriklerin sağlıklı bir şekilde uzaması ve göze herhangi bir zararı dokunmaması için badem yağının tatlı olan türünün kullanılması gerekmektedir. Kullanımı ise oldukça basit olup temiz bir kulak çubuğuna ya da temiz bir kirpik fırçasına az miktarda tatlı badem yağı sürülerek göze değdirilmeden kirpik uçlarına yağ yedirilmelidir. Böylece doğal yollarla kirpik kendiliğinden uzayacaktır.

Estetik kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER