23 Haziran Pazar 2024
AnasayfaGüzellikEstetikEvde Göğüs Sıkılaştırıcı Maske

Evde Göğüs Sıkılaştırıcı Maske

Evde Göğüs Sıkılaştırıcı Maske

Özellikle yaşın ilerlemesine bağlı olarak kadınların güzellik adına en çok şikayetlerin başında göğüs sarkmalarıdır. Bu nedenle birçok kremler denenebiliyor hatta ameliyat altına dahi yatılabiliyor. Ancak kullanılan bu kremler, içeriğindeki kimyasal maddeler nedeniyle vücudun zarar görmesine yol açabiliyor. Bunların haricinde bu sorun için özel olarak hazırlayabileceğiniz evde göğüs sıkılaştırıcı maske ile hem doğal hem de ekonomik bir şekilde göğüslerin sıkılaşmasını ve dikleşmesi sağlanabilmektedir.

Göğüs sıkılaştıran maske tarifi

Maskeyi hazırlamak için ilk olarak 2 adet orta boy patates lazım olacak. Patateslerin kabuklarını soyup yıkadıktan sonra blenderde ezin. Bu işlemin ardından ezmiş olduğunuz patateslerin suyunu bir kabın içerisine çıkarın. Patates suyunun tamamını her gece uyumadan önce göğüslerinize masaj yaparak ve güzelce yedirerek sürün. Her akşam düzenli bir şekilde dev etmeniz halinde bu uygulama sayesinde göğüsleriniz zamanla sıkılaşacak ve dikleşecektir. Göğüslere uygulanan patates suyu, derinin sıkılaşmasını ve böylece sıkışmasını sağlar. Bununla birlikte derinin toparlanmasını da sağlayarak sarkmış olan göğüslerin dikleşmesine yardımcı olur. Derinin sıkılaşmasını sağlayan özelliği dolayısıyla bayanların, patates suyunu rahatsızlık duydukları bölgelere hiç tereddüt duymadan uygulayabilirler. Suyun, karın, koltuk altı ve yüz gibi bölgelerde de sarkmaya karşı etkili olduğu ileri sürülmektedir.

Göğüs sıkılaştırma ve dikleştirme yöntemleri

Göğüsleri sıkılaştırmak ve dikleştirmek adına buz masajı uygulaması da bu anlamda oldukça etkili olacaktır. Yaz aylarında daha rahat uygulanabilecek olan bu uygulama için yalnızca iki adet buz küpüne ihtiyacınız olacaktır. Bu buz küplerini, her iki göğsünüze de dairesel masaj hareketleri ile eriyene dek uygulayın. Buzlar eridikten sonra havlu ile iyice kurulandıktan sonra sutyeninizi de giyerek göğüslerinizin iyice toparlanmasını sağlayın. Ardından da yaklaşık 30 dakika kadar sırt üstü uzanıp dinlenin. Bu uygulamayı her gün düzenli olarak uyguladığınızda, kısa sürede sonuç alabilirsiniz.

Göğüslerin sıkılaşması ve dikleşmesi için ilk olarak elastikiyet özelliği kazanması gerekmektedir ve bu konuda da zeytinyağı kullanımı oldukça etkilidir. Bunun için, zeytinyağının, haftada 4 ya da 5 kez gece uyumadan önce göğüslere masaj yardımıyla sürülmesi gerekmektedir. Bu uygulamanın yapılış şekli, avuç içerisine alınan zeytinyağının, göğüsleri yukarı kaldırarak dairesel şekilde masaj hareketlerinin yapılmasına dayanmaktadır ve yaklaşık 15 dakika kadar masaja devam edilmelidir. Evde kolaylıkla uygulayacağız bu yöntem sayesinde göğüsleriniz kısa sürede toparlanacaktır.

Estetik kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER