23 Haziran Pazar 2024

Deck Uygulaması

Deck Uygulaması

Deck uygulaması ıslak zeminlerde kullanılan ahşap veya kompozit zemin döşemesidir. Özellikle bahçe, havuz kenarı, veranda ve teras dekorasyonlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Hem dış mekâna uygun hem de ıslak zemine dayanıklı bir ürün arıyorsanız ilk tercihiniz deck uygulamaları olmalıdır. Deck uygulamalarının bir güzel yanı da kişinin tercihlerine göre malzeme üretilmesidir.

Bu uygulamada kullanılan malzemeler tamamen doğal, su geçirmez ahşaptan üretilmesinin yanısıra plastik ile ahşabın karışımı olan kompozit deck üretimi de yapılmaktadır.

Günümüzde deck uygulamaları özellikle doğa manzarasına sahip olan dış mekânlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ahşabın verdiği doğallık ve sıcaklık manzarayla harmanlanınca yaptığınız dekorasyon çevreyle daha da uyumlu bir hal alacaktır.

Deck uygulamasında dikkat edilmesi gereken durumlar

Eğer deck uygulaması yaptırmaya karar verdiğinizde ilk önce dikkat etmeniz gereken en önemli unsur bu işte gerçekten işin ustası bir firmayla anlaşmanız olacaktır.

Malzeme konusunda cimrilik yapmanıza gerek yok. Bu yüzden deck uygulamasında kullanılacak malzemenin iyi olması gerekmektedir. Sonuçta bu uygulamayı bir kere yaptıracaksınız. Kullanım amacıyla dış etkenlere maruz kalacağından dolayı malzeme seçimini anlaşacağız firmaya danışmanız veya onların yer tespiti sonucunda vereceği bilgiler doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Deck uygulaması bittikten sonra her şey sağ salim size teslim edildikten sonra üstünüze düşen bakım çalışmalarını yapmanız gerekmekte. İşi yapan kişi veya firma yetkililerinden bakım ile alakalı olarak ne yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgiyi aldığınıza emin olun.

Ahşap deck mi yoksa kompozit malzeme mi?

Doğa ile bütünlenmiş bahçe, teras veya verandanız varsa eğer hiç düşünmeden ahşap malzeme kullanın diyebilirim. Fakat bakım konusunda sizi biraz yorabilir.

Kompozit malzeme kullanımı ise neredeyse ömürlük diyebilirim. Bu yüzden bakımı oldukça basittir. Ahşap malzeme gibi pahalı değildir. Ahşap malzeme tabiatı gereği zaman geçtikçe iklim şartlarından etkilenecektir. Bu yüzden çürümeye, bükülmeye veya ahşabın özelliğinden dolayı kıymıklaşmaya başlayabilir.

Bu yüzden iklim şartlarından etkilenmediği için özelliğini kaybetmez. Uygulaması kolay olduğundan dolayı hem zamandan hem de işçilikten tasarruf sağlar.

Bahçe-Teras-Balkon dekorasyonu bölümümüzdeki tüm makalelere BURADAN ulaşabilirsiniz.

Foto Galerimizi Klavyenizin yön tuşlarını kullanarak dolaşabilirsiniz.

Bahçe-Teras-Balkon dekorasyonu bölümümüzdeki tüm makalelere BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER