Deck Uygulaması

0
643

Deck Uygulaması

Deck uygulaması, ıslak zeminlerde kullanılan ahşap veya kompozit zemin döşemesidir. Özellikle bahçe, havuz kenarı, veranda ve teras dekorasyonlarında oldukça sık kullanılmaktadır. Hem dış mekana uygun hem de ıslak zemine dayanıklı bir ürün arıyorsanız ilk tercihiniz deck uygulamaları olmalıdır. Deck uygulamalarının bir güzel yanı da kişinin tercihlerine göre malzeme üretilmesidir.

Bu uygulamada kullanılan malzemeler tamamen doğal, su geçirmez ahşaptan üretilebildiği gibi plastik ile ahşabın karışımı olan kompozit deck üretimi de yapılmaktadır. Kişisel zevkinize ve dış mekânınızın uygunluğuna göre sizde deck uygulamalarını tercih edebilirsiniz.

Günümüzde deck uygulamaları özellikle doğa manzarasına sahip olan dış mekânlarda sıklıkla kullanılmaktadır. Ahşabın verdiği doğallık ve sıcaklık manzarayla harmanlanınca yaptığınız dekorasyon çevreyle daha da uyumlu bir hal alacaktır.

Deck Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Eğer deck uygulaması yaptırmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli unsur bu işte gerçekten işin ustası bir firmayla anlaşmanız olacaktır. Kimseyi kötüleme gibi bir düşüncemiz olmadığını bilmenizi isteriz.

İnternetten bu iş üzerinde tecrübesi olan ve bulunduğunuz konuma yakın bir şirket ile anlaşmanızda sizin için en iyi durum olacaktır.

Malzeme konusunda cimrilik yapmanıza gerek yok. Deck uygulamasında kullanılacak malzemenin iyi olması gerekmektedir. Sonuçta bu uygulamayı bir kere yaptıracaksınız. Kullanım amacıyla dış etkenlere maruz kalacağından dolayı malzeme seçimini anlaşacağız firmaya danışmanız veya onların yer tespiti sonucunda vereceği bilgiler doğrultusunda hareket etmelisiniz.

Malzemeli iş olarak anlaşılmışsa eğer bu durumu mutlaka sözleşmeye dökmelisiniz. İlerleyen zamanlarda beyan edilen malzeme dışında farklı bir malzeme kullanılmasından dolayı ortaya çıkacak aksi bir durumda hakkınızı aramanıza yardımcı olacaktır.

Deck uygulaması bittikten sonra her şey sağ salim size teslim edildikten sonra üstünüze düşen bakım çalışmalarını yapmanız gerekmekte. İşi yapan kişi veya firma yetkililerinden bakım ile alakalı olarak ne yapmanız gerektiği konusunda detaylı bilgiyi aldığınıza emin olun. Bakım ile alakalı olan çalışmalar sizin tarafınızdan yapılacaksa eğer tüm detayları öğrenmelisiniz. Eğer firma ile yıllık bakım anlaşması yaptıysanız eğer bu sizin açınızdan sorun olmayacaktır.

Ahşap Deck mi yoksa Kompozit Malzeme mi?

İlk olarak hangi malzemeden yaptırmaya karar vermelisiniz. Doğa ile iç içe olan bir bahçe, teras veya verandanız varsa eğer hiç düşünmeden ahşap malzeme kullanın diyebilirim. Bakım konusunda sizi biraz yorabilir.

Kompozit malzeme kullanımı ise neredeyse ömürlük diyebilirim. Bakım olayı çok basittir. Ahşap malzeme gibi pahalı değildir. Ahşap malzeme tabiatı gereği zaman geçtikçe iklim şartlarından etkilenerek çürümeye, bükülmeye veya ahşabın özelliğinden dolayı kıymıklaşmaya başlayabilir.

Kompozit malzeme de bu yukarda saydıklarımızı görme şansınız yok denecek kadar azdır. İklim şartlarından etkilenmediği için özelliğini kaybetmez. İstenilen ölçülerde yapılabilir. Uygulaması kolay olduğundan dolayı hem zamandan hem de işçilikten tasarruf sağlar.

Deck Uygulamalarına Ait Galerimiz

Galerimizi klavyeninizin yön tuşlarını kullanarak daha kolay dolaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.