Çocuğuma Nasıl İngilizce Öğretebilirim

0
283

Çocuğuma Nasıl İngilizce Öğretebilirim

Çocuğuma Nasıl İngilizce Öğretebilirim dediğinizi duyar gibiyim her anne babanın çocuğunun anadilinden başka diğer dil öğrenmesi en büyük hayalidir. Öğrenilmesi istenilen diller sırasında en büyük payı İngilizce dilinin olması günümüz zamanında Global dil olmasından kaynaklanmaktadır.

Çocuğunuzun yabancı dil konusunda alacağı eğitim onun geleceği açısından çok önemli bir paya sahip olmasına sebep olacaktır. Küçük yaşlarda ingilizce dil eğitimin önemini çocuğunuza sanki öğrenmesine mecbur bir durum olarak yansıtmamalısınız. Çocukların gelecek ve kariyer düşüncesi gibi amaçları olmadığından dolayı ingilizce öğrenme durumu biz yetişkinlere göre daha çabuk hızda gerçekleşir. Çocukların merak ve öğrenme güdüsü ve bu konuda onları tetikliyecek unsurlar yardımıyla çocuğunuzun dil öğrenimi kendisine sevdirebilirsiniz.

Dil Eğitimi İçin Neler Yapmalıyız;

İlk olarak çocuklarınıza severek oynayabileceği ingilizce oyunlar, sevdiği kahramanlara ait çizgi romanları vererek merak ve öğrenme içgüdüsünü ortaya çıkartabilirsiniz.

Severek ve isteyerek yapılan her işte başarının geldiği muhakkaktır. Sonrasında öğrenme içgüdüsünü kullanmasına etki edecek çocuklara yönelik hazırlanmış olan İngilizce kurslarına göndererek dil gelişimine yardımcı olmasını sağlamanız gerekmekte.

Dil öğrenimi sadece ezbere dayalı bir sistem üzerinde hareket edilmemelidir. Çocuğunuzun ingilizce kelimelere kulak aşinalığını sağlamak için sevdiği çizgi film karakterlerinin orjinal dilindeki bölümlerini izlettirebilir, sevdiği yabancı müzikleri pc veya laptop üzerinden dinlemesini sağlayabilirsiniz.

Bazı ebeveynlerin İngilizce bilmesi ve çocuğunun dil eğitimine yardımcı olması inanılmaz boyutta olabilir. Evde çocuğunuzla basit kelimeler üzerinden İngilizce konuşmak, şarkılar söylemek çocuğunuzu bu durumdan keyif alarak öğrenmesine etki edebilirsiniz.

Çocuğunuza İngilizce öğrenmesi için tüm imkanlarınızı seferber etseniz bile isteksiz ve sevmeyerek yaptığı eğitimi kabullenmesi nerdeyse imkansızdır.

Dil eğitiminde öncelikli olan durum çocuğunuzun yaptığı hangi iş olursa olsun istemesi ve severek yapması önemlidir. Bu yüzden onu zorlayarak veya üzerinde baskı kurarak yapacağınız her türlü işe karşı davranış gösterebileceğini unutmamalısınız.

Hangi eğitim türü olduğu önemli değil yeterki çocuğunuzun dil eğitimini öğrenme ihtiyacını ona aşılamanız gerekmektedir. Az önce bahsettiğimiz çizgi film karakterlerinin ne dediğini merak edip öğrenme hissini aşılamak gibi.

Öğrenmek biz yetişkinler veya çocuklar için bile zor bir durum değildir. Önemli olan olaya yaklaşım ve işleme sürecidir.

Çocuk eğitimi kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin.