12 Temmuz Cuma 2024
AnasayfaKadıncaCinsellikCinsel Hayatı Renklendiren Tavsiyeler

Cinsel Hayatı Renklendiren Tavsiyeler

Cinsel Hayatı Renklendiren Tavsiyeler

Cinsel hayatı renklendiren tavsiyeler yazımızda ilk olarak çiftlerin nasıl bir yatak odasına sahip olduğunun öneminden bahsederek başlayacağız. Uzmanların tavsiyelerine kulak verip yatak odalarınızda ufak değişiklikler yaparak cinsel hayatınızı canlandırabilirsiniz. İşte altın değerindeki tavsiyeler…

Yatak odası dekorasyonu

Yatak odasında duvarların renginin ne olduğu, cinsel hayatınızın nasıl olacağını da belirleyebilir. Tüm dünyada kabul edilen aşk ve cinsellimi temsil eden renkler kırmızı ve pembedir. Cinsellikte tutku ve arzuyu her zaman yaşamak istiyorsanız duvarlarınızı kırmızıya boyayabilirsiniz. Eğer her zaman aşk ve sevgi olun istiyorsanız da pembe rengi tercih edebilirsiniz. Duvarları boyamasanız bile en azından yatağınızın karşısındaki duvar için bu renklerde duvar kâğıtları tercih edebilirsiniz. Yatak odanızın duvarlarını değiştirmek istemezseniz küçük objelerden de yardım alabilirsiniz. Nevresim takımlarını bu renklerden seçebilir, odanıza bir çiçek demeti koyabilir ya da kırmızı ya da pembe renklerin ağırlıklı olduğu abajurları tercih edebilirsiniz.

Yasemin çiçeği kokusunu eksik etmeyin

Yasemin çiçeği aşk ve sevgiyi temsil eden kokudur. Cinselliğin renklenmesi için yatak odanızın nasıl koktuğu da önemlidir. Çünkü beyne ilk sinyaller aldığınız kokudan gider ve yasemin kokusu içinizdeki cinsel isteği uyandıracaktır. Ayrıca ruh halinizi ve enerjinizi arttıracak olan gül yağı ve portakal özünü de mutlaka deneyin.

Küçük detaylar önemli

Yatak odanızda dokunmaktan zevk aldığınız şeylerin bulunmasına önem verin. İpek çarşaflar, pamuklu nevresimler, kırmızı bir halı gibi ufka detaylara mutlaka önem verin. Yatak odanızı iki kişiye göre tasarlamış olmanız, partnerinize değerli olduğu hissini verecektir. Bu da cinsel hayatınızı daha canlı hale getirir.

Yatak odanızda fotoğraf olmasın

Bazıları yatak odasına ailesini ya da çok sevdiği bir tanıdığının fotoğrafını asmayı adet haline getirmiştir. Ancak cinsel ilişkiyi etkileyen en önemli şeylerden biri de fotoğraflardır. Ailenizin ya da bir başkasının sizi izlediği hissine kapılmamak için duvarlarınızda fotoğraf olmamasına önem verin. Bunu yerine cinsel ilişkiyi çağrıştıran tablolar tercih edebilirsiniz.

Yatak odasında televizyon

Yapılan araştırmalar yatak odasında televizyon olan kişilerin cinsel aktivite sıklığının yarı yarıya azaldığını kanıtlamıştır. Televizyonun yaydığı elektromanyetik dalgalar kişiyi otomatik olarak cinselliğe kapatır. Bu da cinsel hayatınızda istemediğiniz sonuçlar doğurur.

Yatak odası ve çalışma alanları birbirinden ayrılmalı

Genellikle stüdyo evlerde yaşayanların büyük bir sorunu, tüm alanların iç içe olmasıdır. Sürekli iş yaptığınızın bilgisayarın ya da spor aletlerinizin gözünüzün önünde olması, cinsel hayatı olumsuz etkiler. Mümkün olduğu kadar bu alanları ayırmanız gerekir. Bir paravan ya da boncuklu perdeler ile bu alanları ayırabilir, çalışmadığınız zamanlarda ya da spor yapmadığınız zamanlarda bu aletleri görmeyerek kendinize vakit ayırabilirsiniz. Yatak odanızı mümkün olduğu kadar diğer alanlardan ayrı ve özel tutmanızda fayda var.

Son olarak cinsellik kategorimizde yer alan tüm makalelerimiz bilgi amaçlı olup, tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Kendi sağlığınız için mutlaka doktorunuza kontrole gitmelisiniz.

Cinsellik kategorisinde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz…

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER