16 Nisan Salı 2024
AnasayfaPratik BilgilerCamların Parlaması İçin Püf Noktalar

Camların Parlaması İçin Püf Noktalar

Camların Parlaması İçin Püf Noktalar

Gündelik hayatta temizlik yaparken bayanların zorlandığı konulardan biri de camların parlaması için yapılan temizlik olayıdır. Detaylı olarak temizlik işlemleri yapıldıktan sonra camlarda en ufak bir leke kalmadan kaliteli olarak yansıması gerekir.

Bu gibi detaylı olan işlemlerde camların parlaması için yapılan temizlik işlemlerine deterjanları gerekli ölçülerde kullanmanız gerekir. Fazla deterjan kullandığınızda durulama gibi problemlerle karşılaşabileceğinizden dolayı temizleme işlemlerini detaylı olarak ve ölçüsünde bu temizleme kimyasallarını kullanarak yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz diğer bir nokta ise temizleme suyunun içerisinde sirke kullanmanızda elma sirkesi ya da üzüm sirkesi kullanmanızdır. Camlarınızdaki kirleri arındırarak temiz bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Kaliteli olarak aktarlarda satılan bu sirkeleri aldığınızda temizleme suyunun içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Temizleme için yapmış olduğunuz su 1 litreden oluşuyorsa iki kapak elma sirkesi kullandığınızda camlardaki berrak görüntüyü anında fark edebilirsiniz. Bezle sildikten sonra kurulama işlemlerini de cama nazik bir şekilde zarar vermeyecek hareketlerle yapmanız gerekir.

Deterjan kullanarak cam temizlemek

Camları silmek için hazırlamış olduğunuz suyun içine evdeki kimyasal deterjanları kullanarak da temizleme işlemlerini yapabilirsiniz. Yağmur yağdığı zamanlarda pencerenizde oluşan su lekelerini giderebilmek için durulama suyuna sirke ilave edebilirsiniz.

Bunun yanı sıra deterjanlı olarak rahat bir şekilde temizleme işlemlerini yapabilmek için eldivenleri kullanmanız önerilmektedir. Kullandığınız eldivenler ile birlikte cildinize bu kimyasalların tahriş etmesini önleyebilirsiniz. Rahat bir kullanım açısından cam temizliğinde kullanılan aparatları tercih edebilirsiniz. Bu aparatlar ile camlarınızı temizleme süresini çok daha az sürede bitirebilirsiniz. Hatta pencerelerinizin büyük olması durumunda cam temizleme işlemlerinize yardımcı olan aparatları kullanmanız önerilmektedir.

Cam temizliğinde geleneksel yöntemler

Ev hanımlarının gündelik hayatlarında yapmış olduğu rutin temizlik işlerinden biride cam silmektir. Bu yüzden cam temizliğinde istenilen görüntüyü elde edebilmek için birçok farklı yöntem uygulayabilirsiniz. Bu yöntemlerden biri de camı gazete kâğıdı ile silmektir. Camlarınızın temizliği için üretilen cam suyunu cama sıktıktan sonra gazete ile silerek camların parlamasını sağlayabilirsiniz. Kurulama bezi ile birlikte nazik hareketler yaparak ayna görüntüsünü anında elde edebilirsiniz.

Son olarak meleklerimizin cam silerken önce can güvenliğini düşünmelidir. Pencere dışına çıkmak veya sarkmak gibi durumlardan uzak durmalısınız.

Pratik bilgiler kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
1TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et
0TakipçilerTakip Et

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

POPÜLER KONULAR

İLGİLİ MAKALELER