Camların Parlaması İçin Püf Noktalar

0
329

Camların Parlaması İçin Püf Noktalar

Gündelik hayatta temizlik yaparken bayanların zorlanmış olduğu konulardan biri de camların parlaması için yapılan işlemlerdir. Detaylı olarak temizlik işlemleri yapıldıktan sonra camlarda en ufak bir leke kalmadan kaliteli olarak yansıması gerekir.

Bu gibi detaylı olan işlemlerde camların parlaması için yapılan temizlik işlemlerine deterjanları gerekli ölçülerde kullanmanız gerekir. Fazla deterjan kullandığınızda durulama gibi problemlerle karşılaşabileceğinizden dolayı temizleme işlemlerini detaylı olarak ve ölçüsünde bu temizleme kimyasallarını kullanarak yapabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz diğer bir nokta ise temizleme suyunun içerisinde sirke kullanmanızda elma sirkesi ya da üzüm sirkesi kullanmanızdır. Camlarınızdaki kirleri arındırarak temiz bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır. Kaliteli olarak aktarlarda satılan bu sirkeleri aldığınızda temizleme suyunun içerisinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Temizleme için yapmış olduğunuz su 1 litreden oluşuyorsa iki kapak elma sirkesi kullandığınızda camlardaki berrak görüntüyü anında fark edebilirsiniz. Bezle sildikten sonra kurulama işlemlerini de cama nazik bir şekilde zarar vermeyecek hareketlerle yapmanız gerekir.

Deterjan Kullanarak Cam Temizleme İşlemleri

Camları silmek için hazırlamış olduğunuz suyun içine evdeki kimyasal deterjanları kullanarak da temizleme işlemlerini yapabilirsiniz. Yağmur yağdığı zamanlarda pencerenizde oluşan su lekelerini giderebilmek için durulama suyuna sirke ilave etmeniz gerekir.

Bunun yanı sıra deterjanlı olarak rahat bir şekilde temizleme işlemlerini yapabilmek için eldivenleri kullanmanız önerilmektedir. Kullandığınız eldivenler ile birlikte cildinize bu kimyasalların tahriş etmesini önleyebilirsiniz. Rahat bir kullanım açısından cam temizliğinde kullanılan aparatları tercih edebilirsiniz. Bu aparatlar ile birlikte gündelik hayatta sürekli yapmış olduğunuz cam temizleme işlemlerinin süresini çok daha aza indirgeyebilirsiniz.

Cam Temizliğinde Geleneksel Yöntem

Ev hanımlarının gündelik hayatlarında yapmış olduğu rutin temizleme işlemlerinden biride cam silme olmaktadır. Camları silerken detaylı olarak her bir noktasını ince ayrıntısına kadar temizleme işlemleri yapılır. Bu işlem yapılırken eğer camınız büyük olan camlar arasında bulunuyorsa bu noktada temizleme işlemlerinize yardımcı olan aparatları kullanmanız önerilmektedir. Cam temizliğinde istenilen görüntüyü elde edebilmek adına birçok farklı yöntem önerilmektedir.

Bu yöntemlerden biri de camı gazete kâğıdı ile silmektir. Camlar için özel üretilen cam temizleme ürününü cama sıktıktan sonra gazete ile iyice silerek camların parlamasını sağlayabilirsiniz. Kurulama bezi ile birlikte nazik hareketler yaparak ayna görüntüsünü anında elde edebilirsiniz.

Pratik bilgiler kategorimizde yer alan tüm makalelerimize BURADAN ulaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz